ПИКСИЈЕВ ПРВИ ПОРАЗ: Очајна Србија у мечу за ЗАБОРАВ изгубила од Јапана

11.06.2021. 12:02
Japan - Srbija
Јапан - Србија / Извор: Реутерс

Пријатељска утакмица.

Фудбалска репрезентација Србије је изгубила са 1:0 од Јапана на мечу Кирин купа који је одигран у Кобеу. Изабраници Драгана Стојковића су апсолутно разочарали и тако забележили први неуспех под диригентском палицом славног Пиксија. Једини гол је пао на самом почетку другог дела, када су Јапанци после првог корнера одиграли сјајну акцију коју је Џуња Ито реализовао.

ПОЧИЊЕ! Европско првенство у фудбалу отварају Турска и Италија - квоте су "лудило"

САМО ДА НЕ ЗАСПИ НА ТРИБИНАМА: Славни фудбалер гледа успаванку Србије и Јапана

УШАО ЈАГУАР: Асано заменио српског ЏЕЛАТА, па промашио ЗИЦЕР

ЗБОГ ЊЕ ЋЕ СВИ ГЛЕДАТИ ЕВРО: Дилета одлази у историју, Дарија је најзгоднија спортска новинарка

Данас почиње Европско првенство, а први фаворити за титулу су Француска и Енглеска, на које је квота 6,00. Следе Белгија и Немачка с квотом 8,00, па Шпанија и Португалија (9,00)… Погледајте све квоте кладионице MOZZART за освајача ЕУРО 2020.

Прво полувреме је било вероватно нешто најдосадније које је просечан фудбалски навијач погледао у животу. Србија је била потпуно безидејна и селектор Стојковић апослутно ништа није мога да види. Ипак, у 43. минуту Милан Макарић је могао да покаже да није без разлога доведен на ову турнеју. Ипак, очајањ шут из изгледне сутиације је била препорука да не изађе на терен у другом полувремену.

Наставак је почео голом Јапанаца. Добили су први корнер на мечу и одмах су га реализовали. Танагучи је главом проследио лопту нападачу Генка Џуња Иту који ју је рутински убацио иза леђа Предрага Рајковића.

Нешто мало бољи фудбал у другом полувремену. Јапан је показао да је у овим саставима свакако далеко јачи од Србије.

У првом мечу на Кирин купу смо ремизирали са Јамајком (1:1). Пре четири дана је једини стрелац за наш тим млади Страхиња Павловић, коме је то био први гол у дресу са државним грбом.

- Утакмице у Јапану служе за младе играче да се покажу и докажу. Да видимо какав потенцијал имамо - рекао је Стојковић у најави меча.

Ако је шта Пикси видео са овог меча, то је да млади немају потенцијал још да наследе старије. Надамо се само да је сада било у питању умор, а не назинтересованост иако је у већини меча изгледало да је то у питању.

Шта се дешавало на мечу можете видети овде

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90. минут
Играће се још 180 секунди
89. минут
Предраг Рајковић је скинуо зицер Такуми Асану. Сам је био нападач јапана, али голамн Србије је успео да сачува своју мрежу
87. минут
Асано је пуцао са више од 20 метара, али рајковић је био сигуран
80. минут
Покушавају изабраници Драган Стојковића, али до шансе не долазе
77. минут
Улази Иван Илаћ, а на тушурање одлази Немања Максимовић
74. минут
Такума Асано је ушао у игру, уместо стрелца гола Ита
72. минут
Сава Аранђел Честић улази уместо Стефана Митровића
70. минут
Минамино је шутирао са 20 метара, а Рајковић је одбранио.
63. минут
Велика срећа за Србију. Примили смо гола, али био је офсајд у којем се нашао Ониаву
58. минут
Звездаш умсето Партизановца. Жељко Гаврић на терену, заменио је неприметног Немању Јовића.
47. минут
Први корнер на утакмици и то за Јапан и 1:0 стрелац је Ито после лепог пребацивања на другу стативу Танигучија
46. минут
Две измене у репрезентацији Србије. Милош Вулић и Марко Петковић су ушли, а изашли су Марко Грујић и Милан Макарић

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА

45. минут
Надоканада је један минут и коначно су сви одахнули, јер је судија показао да може да се иде у свлачионицу
44. минут
Макарић се обрукао као никада у каријери. Шутнуо је са ивице шеснаестерца, али тако да је Стојковић побеснео на клупи
41. минут
Јовељић шутира са ивице шеснаестерца, али мало изнад гола је пролетета лопта
40. минут
Велика влажност ваздуха уз 23 степена и судија је дао предах за играче да попију мало воде, док је повређен Марко Грујић
33. минут
Ито шутира, али Рајковић сигуран на голу
26. минут
До сада најзанимљивија ситауција селектор Стојковић није стигао да уштопује лопту која је отишла у аут
22. минут
Стефан Митровић греши, али на срећу дигнута је заставица за офсајд
18. минут
Србија је успела мало да се ослободи притиска, а утакмица је најблаже речено досадна