КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Бенфика се ПРОВУКЛА, Бирманчевић БЛИЗУ елитног друштва! (ВИДЕО)

18.08.2021. 23:06
FK Benfika
ФК Бенфика / Извор: Профимедиа

Узбудљиво вече.

Бенфика је на свом стадиону победила холандски ПСВ у оквиру првог кола плеј-офа за Лигу шампиона резултатом 2:1 (2:0).

БОЉЕ И ОД ПАНТИЋА ИЗ ТЕСНЕ КОЖЕ: Имамо новог краља клађења!

ПОРТУГАЛЦИ У ЧУДУ: Станојевић зна СВЕ о Санта Клари

БОМБА НА ОСТРВУ: Тражио га Партизан а сада је на КОРАК од Премијер лиге!

Орлови су повели већ у десетом минуту преко Рафа Силве. Искористио је асистенцију Јаремчука и шутирао левом ногом искоса са леве стране, а лопта се некако докотрљала до гола.

Бенфика је дуплирала предност у 42. минуту преко Вајгла који се најбоље снашао после гужве у шеснаестерцу. То је био коначан резултат првог полувремена.

ПСВ је од старта другог полувремена кренуо офанзивно. Успели су да до краја меча смање резултат преко Гакпа у 51. минуту. Он је искористио грешку португалског тима на средини терена, повукао контру и дошао до позиције за ударац. Шутирао је са двадесетак метара и на ефектан начин затресао мрежу Бенфике.

Малме је на свом терену био бољи од Лудогореца резултатом 2:0 (1:0). Први гол постигао је наш Вељко Бирманчевић у 26. минуту. Коначан резултат је поставио Бергет у 61. минуту.

Јанг Бојс је у Берну са играчем мање победио мађарски Ференцварош резултатом 3:2 (2:1). Стрелци за швајцарски тим били су Елиа у 16. минуту, Сиеро у 40. и Гарсиа у 65. минуту. Двоструки стрелац за Ференцварош био је Боли у 14. и 82. минуту.

Црвени картон за шампиона Швајцарске добио је Хефти у 25. минуту.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА – ПЛЕЈ-ОФ (ПРВИ МЕЧЕВИ)