НИШТА ОД СЕНЗАЦИЈЕ НА БРИЏУ: "Шестица" Петровићевог Челсија за финале Лига купа

23.01.2024. 22:51
FK Čelsi
ФК Челси / Извор: Реутерс

Плавци иду на Вембли.

Фудбалери Челсија пласирали су се у финале Лига купа после победе у реваншу против Мидлсбора (6:1).

ЛАПОРТА НАСТАВЉА СА КРИТИКАМА: Жалили смо се Савезу због меча Реала и АлмеријеĐoan Laporta

ЛАПОРТА НАСТАВЉА СА КРИТИКАМА: Жалили смо се Савезу због меча Реала и Алмерије

АКО НЕ БУДЕ ЖЕЛЕО ПРОДУЖИ УГОВОР: Манчестер сити одредио цену за Кевина де БрујнеаKevin De Brujne

ОДРИЧЕ СЕ МИЛИОНА: СМС жели да пређе у ОВАЈ клуб, поверио се на аеродрому пријатељимаSergej Milinković-Savić

Плавци су дочекали друголигаша са заостатком (1:0) из првог меча и са бојазни да неће обезбедити место у самој завршници куп такмичења. Ипак, већ после првог полувремена је све било јасно.

Играо се 15. минут када су домаћи повели. Стрелац гола је био фудбалер гостију. Капитен Хаусон је несрећно послао лопту у своју мрежу.

У 29. минуту је Челси повео у укупном скору. Ернандез је крунисао одличну акцију своје екипе после паса Дисасија.

Управо је Француз седам минута касније повећао вођство. Све је урадио дефанзивац, украо лопту, истрчао контру и крунисао је голом.

До краја првог дела још једном се тресла мрежа гостију. Кол Палмер је искористио грешку дефанзиваца Бороа и рутински преварио Гловера.

Наставак је био нешто мирнији, али је тим из Лондона постигао још два гола. Палмер још једном и резервиста Мадуеке су погађали. Коначан резултат је поставио Роџерс у самој завршници и успео да ублажи пораз свог тима.

Српски голман Ђорђе Петровић је одиграо цео меч за двоструког шампиона Европе.

Đorđe Petrović
Ђорђе Петровић / Извор: Реутерс

Челси ће у борби за трофеј на Вемблију играти против бољег из дуела Ливерпула и Фулама. Реванш се игра на Кревин Котиџу у среду од 21 час, а Црвени су славили у првом мечу - 2:1.