ИМА ЧЕЛСИ ДИСАСИЈА, АЛИ И ПАЛМЕРА: Кол(д) спречио изненађење на Бриџу

17.03.2024. 17:16
Kol Palmer
Кол Палмер / Извор: Реутерс

Поново је Енглез извукао Плавце.

Фудбалери Челсија пласирали у се у полуфинале ФА купа, пошто су на свом терену у четвртфиналу овог такмичења савладали Лестер резултатом 4:2.

ВЛАХОВИЋ ДОБИО ДВА ЖУТА КАРТОНА ЗА 10 СЕКУНДИ! Ни Костић није дочекао крај меча у новом киксу ЈувентусаDuÅ¡an Vlahović

Нико Ковач више није тренер фудбалера ВолфсбургаNiko Kovač

Нико Ковач више није тренер фудбалера Волфсбурга

ЈОВЕЉИЋ ЈЕ ПРВИ СТРЕЛАЦ МЛС ЛИГЕ: Србин је и на четвртом мечу постигао гол (ВИДЕО)Dejan Joveljić

Плавци су после првог полувремена водили 2:0. Голове за лондонски клуб постигли су Марк Кукуреља у 13. и Кол Палмер у првом минуту надокнаде првог полувремена.

Рахим Стерлинг није искористио пенал за Челси у 26. минуту. Лестер је смањио на 2:1 у 51. минуту аутоголом Аксела Дисасија, а на 2:2 је изједначио Стефи Мавидиди у 62. минуту.

Челси је до победе стигао у финишу меча и то захваљујући Колу Палмеру. Енглез је изванредно петом асистирао Чуквуемеки који је погодио у другом минуту надокнаде, да би Нони Мадуеке у 98. минуту поставио коначан резултат. Српски голман Ђорђе Петровић био је на клупи за резерве у екипи Челсија.

У суботу су пласман у полуфинале ФА купа изборили Манчестер сити и Ковентри. У последњем четвртфиналу ФА купа касније данас играће Манчестер јунајтед и Ливерпул.