Фудбалерке Србије одиграле нерешено са Пољском

31.10.2023. 21:36
Ženska fudbalska reprezentacija Srbije
Женска фудбалска репрезентација Србије / Извор: Фото: ФСС

Српкиње и даље друге иза Пољакиња.

Женска фудбалска репрезентација Србије одиграла је нерешено са Пољском 1:1 (0:1) у мечу четвртог кола Групе 3 Дивизије Б Лиге нација. Гол за Србију постигла је Дина Благојевић у 52. минуту, док је за гостујући тим прецизна била Наталија Падиља у 43. минуту.

„СВАКИ ЧУЧАЊ ВРЕДИ ВИШЕ” – „ВЕЧИТИ” УЈЕДИЊЕНИ У ХУМАНОЈ МИСИЈИ ФОНДАЦИЈЕ MOZZARTMozzart

"НАЈРАДИЈЕ НЕ БИ НИ ИГРАЛИ СА ЗВЕЗДОМ": Лазетић без длаке на језику! ТСЦ ДЕСЕТКОВАН стиже на "Маракану"Žarko Lazetić

НИСУ САМО ВИНИСИЈУС И КЕПА: Родриго такође продужава уговор са РеаломRodrigo

НИСУ САМО ВИНИСИЈУС И КЕПА: Родриго такође продужава уговор са Реалом

Пољакиње су агресивније ушле у утакмицу и већ у четвртом минуту су погодиле стативу. Србија није успевала да озбиљније угрози голмана гостујуће екипе. У 42. минуту Пајор је пронашла Падиљу која шаље лопту у мрежу и доноси предност својој екипи.

Већ на почетку другог полувремена Дина Благојевић је центаршут Јелене Чанкович искористила да постигне гол у 52. минуту. Милица Костић је уписала више одбрана до краја утакмице и тако сачувала бод својој екипи. После четири одиграна кола, Пољска је прва у групи са десет бодова, Србија на другом месту има седам, а Украјина и Грчка имају по три. У децембру ће Србија гостовати Грчкој, а у последњем колу ће дочекати Украјину.