ДАНЦИ ШОКИРАНИ У АСТАНИ: Казахстан губио 2:0 и ипак дошао до три бода

26.03.2023. 17:34
Fudbalska reprezentacija Danske
Фудбалска репрезентација Данске / Извор: Реутерс

Домаћим за 16 минута постигао три гола.

Фудбалска репрезентација Казахстана направила је велико изненађење у Астани пошто је победила селекцију Данске резултатом 3:2 у мечу другог кола групе Х квалификација за Европско првенство, које ће наредне године бити одржано у Немачкој.

Почиње ФЕСТИВАЛ ПРОЛЕЋНИХ БОНУСА: Полети Авиатором и преузми ФРЕЕБЕТ!

БРАЗИЛЦИ ПРИЗНАЛИ: Желимо Анћелотија на клупи

МАЊЕ НЕГО У ЧЕЛСИЈУ: Тухел ће у Бајерну зарађивати између 10 и 12 милиона евра

Данска је после првог полувремена водила 2:0 головима Расмуса Хојлунда у 21. и 36. минуту. Међутим, домаћа селекција је стигла до преокрета за само 16 минута пошто је од 73. до 89. минута постигла три гола. У стрелце су се уписали Бахтијор Зајнутдинов у 73. из пенала, Ашкат Тадиберген у 86. и Абат Ајмбетов у 89. минуту. Казахстан је меч завршио са фудбалером мање, пошто је Ајмбетов у последњим тренуцима утакмице добио црвени картон.

Главни судија меча у Астани био је српски арбитар Новак Симовић. Кахастан ће у наредном колу, 16. јуна гостовати селекцији Сан Марина, док ће Данска дочекати Северну Ирску. У групи Х касније вечерас ће играти Словенија - Сан Марино и Северна Ирска - Финска.