СРБИ ПОЖУТЕЛИ, ФУЛАМ ИЗГУБИО: Лукић опет "преорао" терен, брине ДВОМЕСЕЧНИ ПОСТ Александра Митровића

06.03.2023. 23:02
Saša Lukić
Саша Лукић / Извор: Реутерс

Српски шпиц одавно није затресао мрежу.

Фудбалери Фулама поражени су у 26. колу Премијер лиге на гостовању градском ривалу Брентфорду. Тим Томаса Франка славио је резултатом 3:2, а за Фулам су сусрет започели српски репрезентативци Александар Митровић и Саша Лукић.

"ОНИ СУ АКТУЕЛНИ И НОВИ ШАМПИОНИ" Лазетић очекује мушку борбу против Звезде

ПАРИЖАНИ У ПРОБЛЕМУ: Нејмар мора на операцију

СРЦЕПАРАЈУЋИ КАДРОВИ У НОВОМ ПАЗАРУ: Терен засула киша плишаних играчака у част страдале деце (ФОТО)

Екипа Бретфорда повела је већ у шестом минуту преко Итана Пинока. Фулам је успео да изједначи до полувремена, стрелац је био Соломон у 39. минуту игре, он се добро снашао након што је Мбеумо погодио стативу из слободног ударца.

Саша Лукић је током првог дела игре зарадио жути картон и пуком срећом избегао другу јавну опомену, али је генерално пружио добру партију и поред сигурних додавања имао и неколико одличних дефанзивних реакција.

Лоше је кренуло и друго полувреме по Фулам, опет после шест минута игре екипа Марка Силве прима гол. Стрелац је са беле тачке био Ајван Тони.

Митровић је после у 61. минуту постао и други фудбалер Фулама који је "пожутео", а први, тј. Саша Лукић, изашао је из игре након 75 минута на терену.

Брентфорд је у 85. минуту решио питање победника када је Јенсен савладао Лена на асистенцију Кевина Шадеа. Фулам је успео да смањи свега неколико секунди пред последњи судијски звиждук, Винисијус Карлос је погодио мету. Прекасно.

Бели из Лондона остају седми са 39 бодова после 26 кола, док је Брентфорд девети са бодом мање, али и два меча мање.

Оно што посебно може да брине навијаче екипе коју води Марко Силва јесте нешто слабија форма Александра Митровића који није постигао погодак од 3. јануара и меча против Лестера. Иначе, ово је Србину био 200. меч за Фулам.