ФУРИОЗНИ ФИНИШ БРАЗИЛА: Венецуела водила САТ времена, али доживела убедљив пораз

08.10.2021. 07:42
Fudbalska reprezentacija Brazila
Фудбалска репрезентација Бразила / Извор: Реутерс

Аргентина освојила само бод.

Фудбалска репрезентација Бразила успела је у склопу квалфикација за одлазак на Светско првенство да победи домаћина Венецуелу са 3:1, али су губили до 20 минута пре краја.

ФЕНОМЕНАЛНА ВЕСТ ЗА ЦРВЕНУ ЗВЕЗДУ: Најбољи фудбалери се опоравили од короне!

СПЕКТАКЛ У ТОРИНУ: Француска после преокрета у финалу Лиге нација

ОПШТЕ ЛУДИЛО У ЊУКАСЛУ: Навијачи славе долазак нових власника (ВИДЕО)

Венецулеа је већ од 11. минута водила после гола Рамиреза. Селектор Бразила Тите убацио Рафињу на паузи, а овај му у наставку вратио са две асистенције.

Лидсов дебитант је у националном дресу најпре у 71. минуту пронашао Маркињоса који је изједначио на 1:1, да би заједно са још једним дебитантом, Ентонијем из Ајакса, креирао акцију за Винисијуса који је оборен у казненом простору.

Лопту на белу тачју је ставио Габријел Барбоса и погодио је мрежу домаћина у 85. минуту, а потом су Рафиња и Ентони поново били у центру пажње. Први је асистирао, други погодио у 95. за коначан резултат и сигурно прво место са sstoprocentnim учинком.

Аргентинци који су одиграли само 0:0 на гостовању Парагвају. Обе екипе имале су своје шансе, а најбољу Анхел Ди Марија већ у 12. минуту.

У наредном колу играју против Уругваја који је са Колумбијом одиграо такође 0:0 и сада са Еквадором имају по 16 бдоова на том трећем и четвтом месту која воде директно на Мундијал у Катар. Поменути Еквадор је добио Боливију са 3:0, док је Перу са 2:0 савладао Чиле.