Футсал репрезентација Србије начинила први корак ка Светском првенству

Танјуг
Futsal reprezentacija Srbije
Футсал репрезентација Србије / Извор: МН Press

Орлови савладали Пољску у гостима.

Футсал репрезентација Србије победила је као гост Пољску резултатом 2:1 у првом колу елит рунде квалификација за Првенство света које се идуће године одржава у Узбекистану.

КОРАК ДО ЛИГЕ ШАМПИОНА: Суботичанке добиле јаког ривала у плеј-офу квалификација за елитно такмичење

НАВИЈАЧИ ИХ ЧЕКАЈУ: Бахар открио када ће на терен Хван и Ндиаје и шта је са Катаијем

ТАТА ЈЕ ПЛАТИО И ОН ЋЕ ДА ИГРА: Марин никада није шутнуо лопту, али сада ће постати професионаланц

Србија је до победе стигла захваљујући головима Матијевића у 7. и Петрова у 12. минуту. Домаћин је преко Лутецког у 21. минуту само стигао до почасног гола.

Селектор "орлова" Дејан Мајес имао је на располагању тим у ком су играли Вулић, Росић, Рамић, Ракић, Јањић, Николић, Матијевић, Васић, Симић, Томић, Лазервић, Петров, Рајчевић и Маринковић.

Србију у 2. колу очекује дуел са Белгијом 20. септембра у Смедереву. У групи Б је још и Украјина, а победник групе ће директно на СП, док ће другопласирани у бараж.