НИШТА ОД МАЈСТОРИЦЕ: Фенер БРЕЈКОМ до финала, Кокошков и Гудурић НАПАДАЈУ титулу!

26.05.2021. 22:45
Marko Gudurić
Марко Гудурић / Извор: Профимедиа

Градски ривали у борби за шампионски пехар.

Кошаркаши Фенербахчеа играће у финалу турског шампионата, пошто су у четвртом мечу полуфиналне серије савладали Каршијаку резултатом 78:76 и у укупном скору славили са 3:1.

ОРЛОВИ ДОБИЛИ НОВОГ ПРОТИВНИКА: Србија сазнала све РИВАЛЕ на Акрополис купу!

ЗВЕЗДА ИЗНЕЛА ДОКАЗЕ: Објављени снимци који говоре о судијским "ГРЕШКАМА" у Подгорици (ВИДЕО)

МАРИНА СКРАТИЛА СПИСАК: Повела 15 ИГРАЧИЦА на турнир у Белгију

Српски репрезентативац Марко Гудурић је довео "канаринце" у предност од једног поена на непун минут до краја, да би О´Квин са линије за слободна бацања потврдио пласман у финале, после фаула Рејмара Моргана.

Прву четвртину су играчи Уфука Сариџе завршили са предношћу од 20:18, да би одлучујући део игре био друга деоница у којој је екипа коју предводи Кокошков успела да спусти противника на само 12 датих поена.

До краја утакмица је Каршијака све покушала, последњу четвртину решила у своју корист са шест поена разлике, међутим, то није било довољно да се избори мајсторица.

Нандо де Коло је раније завршио меч јер му је крварио нос после судара са Тонијем Тејлором. У последњој деоници је Кокошков добио техничку, а у целој ситуацији је Мелих Махмутоглу везаним поенима држао истанбулски састав живим.

Најефикаснији у победничком тиму био је Махмутоглу са 21 поеном, Бартел је додао 11 кошева и осам скокова, Битим 10, Нандо де Коло девет поена, док је Гудурић сакупио четири поена, пет скокова и две асистенције.

Што се тиче Каршијаке, расположени су били Сек са 19 поена и Морган који је постигао четири коша мање, док је Тејлор уписао 11 поена.

Фенербахче ће у финалу играти против градског ривала Ефеса, који је у другој полуфиналој серији преслишао Бешикташ са максималних 3:0. Подсетимо, титулу брани екипа за коју са успехом наступа најбољи играч Европе Василије Мицић.

Погледајте како изгледа Ливијана Рафаела, изабраница Филипа Фалка.