ГРЕЈАМ СКОТ И ВАР УНИШТИЛИ УТАКМИЦУ: Тотенхем савладао Брајтон уз првенац Герета Бејла! (ВИДЕО)

01.11.2020. 22:43
Geret Bejl
Герет Бејл / Извор: Реутерс

Велшанин поново тресе мреже.

Фудбалери Тотенхема победили су Брајтон резултатом 2:1 у седмом колу Премијер лиге. Утакмицу у Лондону обележиле су две ствари, први гол Герета Бејла по повратку у екипу "певаца" и скандалозно суђење Грејама Скота и арбитра из ВАР собе.

БУРНО НА ИСТОКУ: Душко Тошић ДАО ГОЛ, а судија извадио ЦРВЕНИ! Видите погодак и старт за искључење (ВИДЕО)

ГЕСТ ВРЕДАН ПОМЕНА: Петровић у Сурдулици показао да је добар играч и још бољи човек (ВИДЕО)

Будимо реални - један је Дејо Геније!

Први гол пао је већ у 13. минуту када је Хари Кејн искористио најстрожу казну коју је сам изнудио. Одлука о једанаестерцу је у најмању руку била дискутабилна, али, како кажу правила, оправдана, јер се контакт на самој линији шеснаестерца сматра контактом унутар шеснаестерца.

У 23. минуту Леандро Тросар је пао у казненом простору Тотенхема, али је судија одмахнуо руком. Уследила је консултација са ВАР собом, на успореном снимку су се јасно видели елементи за пенал, али се одлука није променила.

Следећа битна и, наравно, спорна ситуација десила се у 56. минуту. Тарик Лемпти је био стрелац гола, али је уследио протсте играча Тотенхема, па се поново консултовала ВАР соба, а судија је и гледао снимак неколико минута. Иако је било више него очигледно да је начињен чист фаул над Хојбјергом током акције код гола, судија Скот је остао нем.

У 73. минуту смо коначно видели "чист" гол, а испоставиће се и последњи на мечу.

Одличан центаршут Серхија Регуљона искористио је повратник у Тотенхем Герет Бејл који је по први пут затресао противничку мрежу након што се крајем лета вратио у Лондон.