ГРУЈИЋ ДЕБИТОВАО ПОБЕДОМ: Српски фудбалер допринео слављу!

28.10.2020. 11:07
Marko Grujić
Марко Грујић / Извор: Фото: TwitterPrintscreen/FC Порто

У новим бојама.

У другом колу Групе Ц Лиге шампиона Манчестер Сити је као гост лако дошао до победе у Марсеју 3:0, док је Порто као домаћин био бољи од Олимпијакоса 2:0 у мечу у коме је за португалског шампиона дебитовао Марко Грујић.

ЛИГА ШАМПИОНА ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ: Овако ће излгедати САСТАВ европске Суперлиге!

БУКТИ РАТ У СВЛАЧИОНИЦИ РЕАЛА: "Немој ЊЕМУ да дајеш лопту"! Испливао СНИМАК тајног ПЛАНА (ВИДЕО)

ЛИГА ШАМПИОНА: Ајаксу не помаже ни Тадић, Аталанта од 0:2 до бода! Нови шамар Зидану, Реал се СПАСИО велике БРУКЕ (ВИДЕО)

Порто је као домаћин савладао Олимпијакос 2:0. Повео је већ у 11. минуту кад је млади нападач Фабио Виеира казнио грешку у одбрани грчког шампиона. Коначан резултат пет минута пре краја поставио је Сержо Оливеира.

За Олимпијакос је од почетка играо Лазар Ранђеловић (замењен у 70. минуту), док је, некадашњи фудбалер Ливерпула, Марко Грујић заиграо за Порто у другом полувремену. То је његов деби за шампиона Португала, док је искусни Пепе прославио јубиларни 100. меч у Лиги шампиона.

Српски репрезентативац ушао је у игру у 70. минуту, а после меча изразио је задовољство због победе и дебија.

– Срећан сам, заслужили смо да победимо. Показали смо карактер, јер нема лаких ривала у Лиги шампиона. Срећан сам и због дебија и то пред нашим навијачима. Било је важно да победимо после пораза у Манчестеру. Мислим да смо играли добро и наставићемо да се у истом ритму спремамо и за следеће утакмице - рекао је Грујић.

Нећемо видети дуел Роналдо - Меси вечерас (21.00) у Торину јер је Португалац заражен вирусом корона, али хоћемо окршај два рањена лава. Ни Јуве ни Барса нису отворили сезону како треба, Каталонци су поражени и у Ел Класику, али су ипак благи фаворити - квота на кеца је 2,75, на двојку 2,55, а на 3 1,65. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Јувентус - Барселона.