Грујић: Судија проценио да није било контакта за фаул Ндиајеа, пенал је чист

22.04.2024. 16:53
Србија Danas/Maxbet спорт
Danilo Grujić
Данило Грујић / Извор: МН Press

Павле Илић је овај дерби судио сасвим ок. Било је неких ситних грешака, али то је ствар искуства, односно неискуства. У следећем ће да буде још бољи, изјавио је некадашњи судијски интернационалац Данило Грујић, који је анализирао спорне ситуације са 173. вечитог фудбалског дербија између Црвене звезде и Партизана.

Црвена звезда је пре два дана на свом терену победила Партизан резултатом 3:2 у мечу 31. кола Суперлиге Србије, односно у првом колу плеј-офа. Фудбалери Партизана имали су примедбе на арбитражу Павла Илића, који је судио и 172. вечити дерби. Грујић је анализирао спорне ситуације са 173. вечитог дербија. Он тврди да фудбалер Црвене звезде Шериф Ндијае није направио прекршај над капитеном Партизана Светозаром Марковићем у 89. минуту пре него што је изједначио на 2:2.

- Све је до интензитета. Проценио је да није било довољно контакта за фаул и да је Марковић прелако пао. Није било раме у раме, обично се ту предност даје дефанзивцу. Деликатна ситуација. Може, али и не мора да се свира фаул - рекао је Грујић за Максбетспорт.

Црвена звезда је до победе стигла у 99. минуту из пенала. Фудбалер Партизана Никола Антић претходно је оборио нападача Звезде Османа Букарија, а судија Павле Илић је показао на белу тачку. Катаи је био прецизан са 11 метара за 3:2.

Оно је казнени ударац. Антић уклизава ван шеснаестерца, нема у том тренутку фаула. Лопта је у игри, наставља Букари кретњу. Последњи контакт се дешава у шеснаестерцу, Антић удара Букарија по зглобу. Поставља се питање шта је Антић могао с ногама у том тренутку, да ли је могао да их савије другачије или не. Али контакт је постојао и то је пенал - навео је Грујић и додаје да је Илић требало да покаже жути картон Антићу.

Друго полувремене утакмице између Звезде и Партизана било је продужено за 21 минут.

- За то је углавном задужен АВАР. Судија ту комуницира са ВАР собом и са четвртим судијом. Они могу да му сугеришу колико је времена изгубљено. На крају коначну одлуку доноси главни судија - истакао је Грујић.

Грујић је на крају оценио суђење Павла Илића на претходна два вечита дербија.

- Судије се превише ослањају на ВАР, зато греше. Требало би да суде као да не постоји. Илић је овај дерби судио сасвим ОК. Било је неких ситних грешака, али то је ствар искуства, односно неискуства. Претходни је судио јако лоше, то значи да је све бољи и бољи! У следећем ће да буде још бољи - закључио је Грујић.