ЕУРО: Италија максимална, Велс у осмини финала, Турска завршила учешће (ВИДЕО)

20.06.2021. 17:39
Fudbalska reprezentacija Italije
Фудбалска репрезентација Италије / Извор: Реутерс

Све је познато у групи А.

Фудбалери Италије и Велса пласирали су се у осмину финала Европског првенства, крајњи је исход у групи А, док ће Швајцарска чекати да се нађе у групи најбољих трећепласираних селекција. Турска је завршила учешће на шампионату са сва три пораза.

НАЈБОЉЕГ ЧЕКА АУДИ А4! Игра је лака а правила једноставна - ево шта је потребно да урадите

ЈЕДАН МУ ЈЕ БИО ДОВОЉАН: Роналдо погодио против Немачке и поставио нови рекорд

ОВО САМО СРБИН МОЖЕ ДА СМИСЛИ: Милан је урадио НЕВИЂЕНУ фору са Роналдовим склањањем флашица (ВИДЕО)

Италијани су и пре меча против Велса имала обезбеђен пласман у осмину финала, али ништа није тим Роберта Манћинија препустио случају. Азури су од старта били бољи тим, притискали Велс и стварали шансе, али су ипак на крају постигли само један гол и то у 39. минуту када је Песина искористио убацивање Вератија после прекида. Могли су Италијани и убедљивије да славе, али је Бернадески погодио стативу из слободног ударца у 59. минуту. Велшани су имали две добре шансе, по једну у оба полувремена. Прво је у 28. минуту Гинтер главом шутирао поред гола, да би Бејл из волеја пребацио гол у 75. минуту. То је бил опремало за врло расположене Италијане који су рутински привели меч крају.

У Бакуу је Турска прва запретила пар пута, али је Швајцрска прва стигла до гола већ у шестом минуту преко Сеферовића. Наставиле су Сјаџије да испробавају рефлексе голмана Турске који је био немоћан у 26. минуту када је Шаћири постигао сјајан гол и дуплирао предност Швајцарске. Турци су углавном покушавали из даљине и то им се исплатило у 62. минуту када је Кавечи савладао Зомера. Међутим, кратко је трајала радост Турске пошто је Шаћири у 68. минуту решио питање победника још једним лепим голом. Турска је завршила учешће са самп једним датим голом и сва три пораза на Европском првенстув.

Данас од 18 часова на програму су оба меча последњег кола у групи А који ће одлучити о путницима у наредну фазу. Италија ће на Олимпијском стадиону у Риму дочекати Велс, док ће Швајцарска такође на Олимпијском стадиону, али у Бакуу дочекати Турску.

Италија је пребринула све бриге око пласмана у финала после две победе у прва два кола и без притиска очекује меч против Велса. Змајеви предвођени Геретом Бејлом имају четири бода и бод им је довољан да осигурају пласман у осмину финала, док би победом против Азура могли и до првог места у групи А. Селектор Азура Роберто Манћини одлучио је да на терен пошаље састав Донарума, Толои, Бастони, Бонући, Емерсон, Песина, Жоржињо, Верати, Кијеза, Бернардески и Белоти. Селектор Змајева Роберт Пејџ одлучио се за Ворда, Вилијамса, Родона, Робертса, Гунтера, Морела, Ампадуа, Алена, Ремзија, Џејмса и Бејла.

У мечу Швајцарске и Турске места за калкулације нема. Победа је потребна и једној и другој репрезентацији како би остали у каквој таквиј шанси за пласман у осмину финала, али неће све зависити сам од њих јер ће морати да се поклопе и неке друге ствари. Обе селекције у прва два кола нису показали много тога, посебно Турска која је оба пута поражена без постигнутог гола, док су Швајцарци успели да ремизирају са Велсом у првом колу и доживе пораз од Италије. Селектор Сајџија Владимир Петковић одлучио се за састав Зомер, Елведи, Аканђи, Родригез, Зубер, Видмер, Џака, Фројлер, Шаћири, Шеферовић и Емболо, док ће Сенол Гунеш послати на терен Чакира, Ајхана, Челика, Сојунчуа, Демирала, Мулдура, Кавечија, Туфана, Чалханоглуа, Ундера и Јилмаза.

90 3. минут
Крај на оба меча, славље Италијана и Швајцараца.
89. минут
Белоти је покушао са 16 метара, али је Ворд био на месту.
85. минут
На оба меча је прилично опао темпо.
80. минут
Добар покушај Ченгиза Ундера, лопта је отишла тик изнад пречке. Од свега само корнер за Турску.
75. минут
Велика шанса за Велс, Бејл је ухватио лопту на волеј, али је са седам, осам метара шутирао преко гола.
68. минут
3:1!!! Поново Швајцарска има два гола предности. Шаћири је поново одлично шутирао са 13, 14 метара и био прецизан.
65. минут
Велика прилика за Италију. Кијеза је пробио по десној страни, додао Белотију, али је Ворд одличмо интервенисао.
62. минут
2:1!!! Сманује Турска у Бакуу. Кавечи је сјајним одарцем са 17 метара савладао Зомера за први гол Турске на Европском првенству.
60. минут
Измена у Велсу, улази Кифер Мур уместо Морела.
56. минут
Велс остаје са играчем мање пошто је искључен Ампаду после фаула над Бернадескијем. Био је то дирентак црвени картон.
54. минут
Пробао је Ченгиз Ундер са дистанце, али је то био лош шут.
53. минут
Бернадески из слободног ударца са скоро 30 метара погађа стативу.
52. минут
Емболо је имао добру прилику за Швајцарску, а његов ударац је одбранио Угунчар Чакир.
50. минут
Јилмаз је покушао главом, али је то било веома лоше.
46. минут
Почело је друго полуврем у Риму и Бакуу. Измена у Италији, Аћерби је заменио Бонућија.

II ПОЛУВРЕМЕ

45 2. минут
Завршено је прво полувреме и у Бакуу.
45. минут
Крај првог полувремена у Риму.
39. минут
1:0!!! Коначно је Италија пробила бедем Велса. Верати је после прекида убацио лопту у шеснаестерац, а Песина се одлично снашао и са осам, девет метара погодио мрежу.
28. минут
Прилика за Велс после корнера, али је Гинтер главом шутирао поред гола.
26. минут
2:0!!! Шаћири је дуплирао предност Швајцарске. Одлично се снашао и са 17 метара послао лопту под пречку.
24. минут
Одлична прилика за Италију, Белоти је шутирао, али није био прецизан.
21. минут
Зубер је покушао са дистанце, али је та лопта отишла далеко од гола Турске.
17. минут
Још једна прилика за Италију, Толои је шутирао, Песина скренуо лопту, али је Ворд био опрезан.
16. минут
У Бакуу је Мулдур добро шутирао, али поново Зомер добро интервенише.
15. минут
Покушао је Емерсон са двадесетак метара, али је шутирао право у Ворда.
14. минут
Италија од старта има иницијативу против Велса, али за сада без конкретне шансе.
6. минут
1:0!!! Турска је претила, али је Швајцарска прва sstigla до гола. Сеферовић је прецизно шутирао са 16 метара и савладао Угурчана Чакира.