ХЕРОЈ И ТРАГИЧАР: У надокнади одвео земљу у финале па добио ОТКАЗ јер је "елиминисао погрешне"

17.12.2021. 17:29
Jusuf Belaili
Јусуф Белаили / Извор: Профимедиа

Каква прича.

Фудбалери Туниса из Алжира играће у финалу Арапског купа, а алжирци су до борбе за трофеј стигли кроз праву драму. Њихов полуфинални меч против домаћина Катара трајао је 110 минута, а одлучио га је Јусеф Белаили голом у 117. минуту.

МЕРИДИАН ДАЈЕ НАЈВЕЋЕ КВОТЕ НА ПЛАНЕТИ: АТАЛАНТА 1.75, ФУЛАМ 1.90, АРСЕНАЛ 2.20

УЕФА И КОНМЕБОЛ УЗВРАЋАЈУ УДАРАЦ ФИФА: Велике промене у Лиги нација

ПРЕДОМИСЛИО СЕ: Постигао гол за Енглезе, сада хоће да мења репрезентацију

Исти играч је најпре промашио пенал, затим одбитак послао у мрежу Катара, а након утакмице која је његов тим одвела у велико финале сазнао је да је отпуштен. Он је до сада био члан екипе Катар СЦ, а они су само дан након полуфиналном меча Арапског купа одлучили да раскину уговор са фудбалером који је елиминисао њихову репрезентацију.

Белаили је већи део каријере провео у Алжиру и Тунису, крако је био у Француској, а играо је и у Саудијској Арабији и Катару. У Катар СЦ стигао је 2020. године, а како је саопштио на својим профилима на друштвеним мрежама, сада је слободан у избору нове средине.

Видећемо да ли ће катарски клуб применити исто правило и за другог Алжирца којег имају у својим редовима. Занимљиво, у победи Алжира 2:1 стрелац је био и Ђамел Бенларми, али није познато да је он добио отказ у клубу.

Све најновије вести о спорту прочитајте ОВДЕ.

Погледајте како изгледа италијанска спортска новинарка Дилета Леота.