БУНДЕСЛИГА: Узбудљиво у Лајпцигу, Грујић стрелац! Шалке у ВЕЛИКОЈ кризи (ВИДЕО)

27.05.2020. 19:00 22:47
fadg
фадг / Извор: Реутерс

Одиграно је 28. кола Бундеслиге.

Одигране су и преостале утакмице 28. кола немачке Бундеслиге. Екипа Лајпцига угостила је Херту из Берлина. Фаворизовани домаћин се мучио са тимом Бруна Лабадије и уз помоћ голмана гостију Рунеа Јарштајна стигао до водства. Међутим, екипа из престонице се није предавала и стигла је до заслуженог ремија од 2:2 (1:1).

Добитак из Земље чуда

НА ВИДИКУ РЕКОРДАН ТРАНСФЕР: Црвено-бели нису могли да одоле АСТРОНОМСКОЈ понуди Севиље (ФОТО)

ШОК У БОЛОЊИ: Члан СТРУЧНОГ штаба заражен КОРОНОМ

Није утакмица почела по плану Бикова и њиховог тренера Јулијана Нагелсмана, а за то се побринуо репрезентативац Србије Марко Грујић. Мартин Платехарт је у 9. мунуту извео корнер из левог угла, а фудбалер Ливерпула на позајмици у престоници Немачке је феноменално захватио лопту и послао је у десни горњи угао. Неодбрањиво за Петера Гулашија.

Лајпциг је експресно реаговао, после само 16 минута, тачније у 24, Лукас Клостерман је изједначио. Корнер је извео Кристофер Нкунку а штопер домаћих се сјајно снашао и уз помоћ стативе донео поравњање резултата.

Друго полувреме је почело прилично мирно, Ведад Ибишевић је имао солидну прилику али је шутирао високо преко гола. У 63. минуту, чинило се да је гостима пут ка победи знатно олакшан. Непотребни други жути картон добио је Марсел Халстенберг, он је направио прилично глуп прекршај на неких 35 метара од свог гола.

А онда, једна од најбизарнијих сцена на теренима широм Европе. Играо се 68. минут када је Патрик Шик шутирао са 20 метара, а искусни Руне Јарштајн угурао лопту у своју мрежу на прилично смешан начин и тиме помогао домаћину да стекне водство од 2:1

Коначан резултат од 2:2 донео је пољски репрезентативац Криштоф Пјатек голом у 82 минуту из оправдано досуђеног пенала.

Продубљује се криза Шалкеа. Клуб за који наступа наш Матија Настастић је поражен са 2:1 од Фортуне и тако су везали трећу нулу, а чак десет мечева су без тријумфа.

Фортуна се овом победом додатно удаљила од екипа које се налазе у опасној зони.

Са друге стране, Шалке није ни после пет и по месеци успео да стигне до тријумфа, па је додатно назадовао и сад је 9. на табели.

Занимљиво је било и у Хофенхајму, где су домаћи савладали Келн са 3:1, уз по један црвени картон на обе стране.

У Берлину су ремизирали Унион и Мајнц (1:1). Читав меч је одиграо за домаће наш Невен Суботић.