НЕИСКУСНА ЗВЕЗДА ПАЛА У НЕМАЧКОЈ: Хофенхајм славио у прилично изједначеној утакмици!

22.10.2020. 19:52 23:07
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: Реутерс

Шампион Србије групну фазу Лиге Европе почео поразом.

Фудбалери Хофенхајма савладали су Црвену звезду у првој утакмици Групе “Л” Лиге Европе резултатом 2:0 (0:0). Прилично уједначен меч између немачког и српског представника решили су Кристоф Баумгартнер у 64 и Мунас Дабур у трећем минуту судијске надокнаде.

Од самог старта сусрета оба тима су кренула "резервисано". Дејан Станковић је својом поставком (3-4-2-1) изненадио колегу са супротне стране, домаћи су покушавали ударцима са дистанце али лопта практично није имала где да прође. Секу Саногу је у одиграо најбоље полувреме у црвено-белом дресу, сјајно је командовао средином терена и радио оно што најбоље зна - одузимао лопте у дуелима 1 на 1.

Актуелни шампион Србије је имао своје шансе, најбоље су пропустили Дијего Фалћинели и Срђан Спиридоновић чији је ударац са неколико метара блокирао Кевин Вогт.

Друго полувреме кренуло је у истом ритму, међутим, црвено-бели су били конкретнији, имали већи посед лопте и када се мислило да је се изабраници Дејана Станковића "питају" за све уследио је "хладан туш". Играо се 64 минут када је Кевин Акпогума одузео лопту Вељку Николићу, а недуго затим Себастијан Руди проналази Баумгартера који рутински матира Борјана.

До краја утакмице веђена је иста слика, борба на средини терене и велики број прекршаја. Саного је имао два ударца након корнера, али лопте су ишле поред гола. На крају, незаслужено, Хофенхајм долази до новог гола. У трећем минуту судијске надокнаде прецизан је био Дабур.

Наредну утакмицу Црвена звезда игра на Маракани, противник је Слован из Либереца. Меч је на програму 29. октобра са почетком у 19.00.

Било куда Звезда свуда: Црвено-бело вече доноси 1.000 РСД бонуса без услова

НАЈБИТНИЈУ ИНФОРМАЦИЈУ ЗАДРЖАО ЗА СЕБЕ: Ивић оставио Острво у дилеми, али сада је јаснија његова филозофија

НАКОН ПРИЧЕ ДА СТИЖЕ У ЗВЕЗДУ: Потписао Бастос - 800.000 евра за доскорашњег штопера Лација!

Како је текао меч, из минута у минут, можете прочитати у наставку меча.

93. минут
ГОООЛ! Самасеку је пресекао лопту и сјајно пронашао Дабура који је "шпицем" савладао Борјана - 2:0!
90. минут
Играће се још пет минута.
90. минут
Сков мења Сесењона.
85. минут
Павков мења Фалћинелија, а Симић мења Гајића.
83. минут
Милуновићев покушај главом завршава преко гола Хофенхајма.
80. минут
Ларсенов покушај главом завршава преко гола Борјана.
78. минут
Белфодила и Баумгартнера мењају Бебу и Ларсен.
75. минут
Бен, Вукановић и Петровић мењају Катаија, Санога и Спиридоновића.
73. минут
Саного поново покушава, корнер је извео Спиридоновић, а Африканац из изгледне позиције шутира поред гола.
69. минут
После корнера Катаија покушао је Саного, али његов ударац иде преко гола.
66. минут
Жути картон за Санога.
65. минут
Због приговора црвени картон је добио Дејан Станковић. Тренер црвено-белих се бунио због спорног детаља који се десио неколико секудни пре гола. Наиме, Акпогума је срушио Николића.
64. минут
ГОООЛ! Води Хофенхајм, Руди је центрирао, а прецизан је био Баумгартнер.
56. минут
Након корнера за црвено-беле није се ништа значајније десило.
50. минут
Ударац Дабура са 15-так метара Борјан одбија у корнер.
46. минут
Двострука измена у Хофенхајму. Грилиша и Гаћиновића мењају Самасеку и Гајгер.
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!
45. минут
Велика прилика за Дабура, али са гол линије избија Дегенек.
44. минут
Жути картон за Фалћинелија.
40. минут
Спиридоновић је имао велику прилику. Срђанов ударац са неколико метара блокирао је Вогт.
36. минут
Још боља прилика од оне пре минут. Фалћинели је покушао да лобује Баумана, међутим, лопта одлази високо преко гола.
35. минут
Велика шанса за Црвену звезду. Прошао је Родић по левој страни и центрирао, али Фалћинели је за мало био кратак.
27. минут
Симпатична ситуација на Рајн Некер арени. Наиме, Дејан Станковић је загрлио Мијата Гаћиновића - сјајан спортски поздрав.
22. минут
Сесењон је шутирао, али Ераковић лопту шаље у корнер.
15. минут
Хофенхајм има теренску иницијативу, али без конкретног учинка.

8. минут
Узвраћа Звезда, Фалћинелијев ударац завршава поред гола Баумана.
3. минут
Нови покушај домаћих. Пробао је Баумгартнер "маказицама", али Борјан сигуран.
2. минут
Хофенхајм је кренуо офанзивно. Ударац Рудија са 10-так метара завршава преко гола.