ХРАБРИ ОРЛИЋИ НИСУ УСПЕЛИ: Аустрија славила и срушила снове Србији (ВИДЕО)

25.06.2022. 21:55
Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije
Омладинска фудбалска репрезентација Србије / Извор: Фото: ФСС

Све је мирисало на преокрет, али...

Омладинска репрезентација Србије - до 19 година, поражена је вечерас у Банској Бистрици у оквиру трећег кола Европског првенства. Бољи од "орлића" била је селекција Аустрије резултатом 3:2(1:1).

СВЕ ЛЕГЕНДА ДО ЛЕГЕНДЕ: Погледајте ко је све Месију дошао на рођенданску журку (ФОТО)

СТИГЛА ПОНУДА СА ОСТРВА: Вања Милинковић- Савић иде у Премијер лигу

НЕОЧЕКИВАНО: Ово је нови клуб Герета Бејла!

Аустријанци су повели у 25. минуту, а водећи гол за њихов тим постигао је Кверфилд после корнера који је са десне стране извео Демир.

Изабраници Александра Јовића су успели да поравнају резултат последњим секундама првог полувремена - у 45. минуту. Тада је Кнежевић пробио по десној страни, а Ајдар није успео да захвати лопту у казненом простору како је желео, она је стигла до Марка Лазетића који ју је сачекао на другој стативи и послао у мрежу за 1:1.

Ухватила је залет Србија у надокнади времена, Ајдар је имао одличну прилику за преокрет после продора Мотике са леве стране, гађао је доњи леви угао, али је аустријски голман закачио лопту и избио је у корнер.

Овим резултатом се и отишло на одмор. Подсетимо се, Србија би у случају ремија обезбедила треће место у групи и прилику за учешће на Светском првенству. Међутим...

Офанзивно су кренули Аустријанци од самог старта другог дела меча. Ређали су се шансе и стезао се обруч пред голом "орлића", да би у 56. минуту Куерфелд поново био најбољи у скоку, међутим Лукић али је лопта поново дошла до штопера Аустрије који је левом ного закуцао у мрежу.

Да су прекиди слаба тачка нашег тима, доказало се и само неколико минута касније. У 65. минуту, Аустријанци су поново извели ударац из угла, настала је општа гужва и пометња у нашем казненом простору што је искористио Вланер који је ударцем на одбијену лопту "матирао" голмана Лукића.

Мењао је Јовић, али као да је нашим репрезентативцима понестајало идеја, такође су се Аустријанци преорјентисали на одбрану и у наставку меча чекали шансу из контре, што је значило да су ретко када прелазили на половину ривала.

Уз последње атоме снаге, чинило се, Ратков се одлично снашао и искористио несмотреност одбране, те је нападач ТСЦ-а сјајно погодио у малу мрежицу. Било је 3:2, али више није било времена за ново изједначење.

Без промена у резултату било је до краја меча, те је коначан резултат износио Аустрија 3, Србија 2.

Овом победом, Аустријанци су заузели треће место на табели Групе Б са освојена 3 бода, док је Србија пала на четврто место са освојеним једним бодом и тако завршила свој наступ на овогодишњем Европском првенству, али је и остала без пласмана на Мундијал.

Првопласирана је селекција Енглеске са 9 бодова, док је на другом месту екипа Израела са 4 освојена бода. Ове две репрезентације су такође избориле пласман у следећу рунду такмичења.