ИГРАЛИ СУ И ДИНАМО КИЈЕВ И ЈАНГ БОЈС: Партизанови ривали у ДИЈАМЕТРАЛНО СУПРОТНОЈ форми (ВИДЕО+ФОТО)

29.10.2017. 22:49
Sulejma
Сулејма / Извор: Реутерс

У четвртак се играју мечеви 4. кола Лиге Европе.

Партизанови ривали из Б групе Лиге Европе, Динамо Кијев и Јанг бојс, налазе се у потпуно супротним формама. Кијевски Динамо је наставио да се бламира у украјинском шампионату, док Јанг бојс предвођен двоструким стрелцем Миралемом Сулејманијем гази редом и граби ка освајању титуле првака Швајцарске. Екипа из Берна је декласирала Сион 5:1.

ВИШЕ НЕМА НАГАЂАЊА: Арсенал ће без ЈАКО БИТНОГ играча изаћи на мегдан Звезди (ФОТО)

ВЕЛИКА ПОБЕДА ЧУКАРИЧКОГ: Бивши играч Партизана начео, а шлаг на торту ставио син Звездаша (ФОТО)

КРСТИЧИЋ УТУЧЕН: Штета што навијачи долазе само на битне мечеве (ФОТО)

Веровали или не, Динамо из Кијева је последњи пут победио у регуларних 90 минута у Београду против Партизана, кад је 0:2 преокренуо у 3:2. По повратку из Београда, Кијевљани су играли 4:4 на гостовању Зорји, потом у пријатељској утакмици изгубили од Олимпика из Доњецка (1:2), па у првенству од Черномореца (1:2). Уследио је реми против Јанг бојса у трећем колу Лиге Европе у Кијеву (2:2), па са Шахтјором у украјинском дербију (0:0). У среду у Купу су у регуларних 90 минута играли нерешено 1:1 са Олександријом, али су у продужецима успели да славе са 3:2. Серију ремија наставили су и вечерас, на гостовању екипи Карпата (1:1). Против Карпата је Домагој Вида у 12. минуту довео Динамо у вођство, а коначних 1:1 поставио је Мијакушко у 55. минуту. После 14 кола, на табели украјинске Премијер лиге води Шахтјор са 33 бода, Динамо је други са 26 и утакмицом мање.

САОПШТЕЊЕ ЧАЧАНА: У Борцу размишљају о иступању из Суперлиге, заказана хитна седница УО! (ФОТО)

За разлику од Динама који посрће, екипа Јанг Бојса славила је против Сиона са чак 5:1. Повели су "млади момци" у 10. минуту, Мбабу је пролетео по десној страни, заврнуо је потом лопту у казнени простор, а на правом месту нашао се Миралем Сулејмани. Девет минута касније Асале је повисио на 2:0, да би у 36. минуту Касами смањио на 2:1. Јанг Бојс поново долази до два гола предности пред одмор, стрелац је у 44. минуту био Нсаме. У наставку, након 15 минута игре, једанаестерац за екипу из Берна, одговорност је преузео Сулејмани и погодио за 4:1. Коначан резултат је у 81. минуту поставио Нсаме. Јанг Бојс остаје први на табели швајцарског шампионата са 29 освојених бодова, седам више од другопласираног Базела, браниоца титуле.

ЈАНКОВИЋ: Људи често греше око тога шта је подршка (ФОТО)

САН ИЛИ ЈАВА? Гробари већ довели ЗАГОРА! Потпис пада у понедељак! (ФОТО)