ИГРАЛИ СУ РУМУНИ И ЛИТВАНЦИ: Сада се зна да ли Орлови иду у виши ранг Лиге нације! (ФОТО)

17.11.2018. 22:38
Rumunija
Румунија / Извор: Профимедиа

Дерби је игран у Италији.

Репрезентација Румуније победила је у претпоследњем мечу Четврте групе Лиге нација "Ц" селекцију Литваније са 3:0 и задржала шансе за освајање првог места.

Утакмица је одиграна у Плоештију, а изабраницима Козмина Контре предност је већ у седмом минуту донео нападач Палерма Георге Пушкаш, на додавање Чипчијуа, коме је то био први гол у националном тиму.

ПРВО МЕСТО ЈЕ СВЕ БЛИЖЕ: Крстајић ОТРКИО шта се десило на полувремену са Орловима

МИТРОГОЛ ПРОМАШИО ПЕНАЛ, ПА ПРИЗНАО: Никад више ТО нећу да УРАДИМ! (ФОТО)

НИСУ ИМ ЗАБОРАВИЛИ БУКУРЕШТ: Навијачи Србије се ОБРАТИЛИ Румунима! (ФОТО)

Предност је дуплирао Клаудију Кесеру на старту другог полувремена. У 47. минуту одлично је испратио асистенцију Станчијуа и затресао мрежу гостујућег голмана Сеткуса. Пакер код другог гола, Николае Станчију био је стрелац трећег у 65. минуту, отклонивши све дилеме око победника.

Румуни ће за прво место у групи морају да победе Црну Гору у последњем колу и чекају сензацију из Хумске, да Литванци савладају изабранике Младена Крстајића или одиграју нерешено.

Орлови у случају победе над Литванијом пребринуће све бриге и избећи све калкулације око првог места, а већ сада су обезбедили трећи шешир у квалификацијама за Европско првенство.

У дербију вечери Италија је угостила Португалију, без најбољег фудбалера планете Кристијана Роналда. Азурима је победа била неопходна да би сачували шансе за прво место, међутим, Португалци су одолели и меч је завршен без голова. Са седам бодова, уз утакмицу мање против Пољске која је већ испала из Групе 3, шампион Европе неће имати велики мотив у последњем дуелу.

Шведска је у 5. колу Лиге "Б" изненадила Турску у Ескихеширу и поготком Андреаса Гранквиста са "беле тачке", избацила домаћина у нижи ранг. У последњем мечу, Руси и Швеђани ће одлучивати коме ће припасти прво место, Зборнаја има 7, а Скандинавци 4 бода.

Лига нација, резултати: Италија - Португалија 0:0, Турска - Шведска 0:1, Србија - Црна Гора 2:1, Румунија - Литванија 3:0 Албанија - Шкотска 0:4, Азејрбеџан - Фарска Острва 2:0, Малта - Косово 0:5.

РУМУНИЈА - ЛИТВАНИЈА 3:0

СТАДИОН: Астре у Плоештију.

СТРЕЛЦИ: Пушкаш 7. Кесеру 47. Станчију 65.

СУДИЈА: Марко Гуида (Италија)

РУМУНИЈА: Татарушану, Банку, Моти, Сапунару, Бензар - Станчиу, Антон - Максим, Кесеру, Чипчиу - Пушкаш.

ЛИТВАНИЈА: Сеткус, Ваикунас, Гирдваинис, Зулпа, Баравикас - Симкус, Воробјовас - Петравичијус, Сиргедас, Новиковас - Керних.

Табела: Србија 11, Црна Гора 7, Румунија 6, Литванија 0.

Све најновије спортске вести можете да прочитати ОВДЕ.