ИГРАН ЈЕ ВЕЧИТИ ДЕРБИ КАДЕТА: Виђен је ПРЕОКРЕТ! А само је један ЈУНАК!

26.08.2018. 12:49 13:53
derbi
дерби / Извор: СД/илустрација

Прегршт узбуђења у мечу трећег кола.

После јуниора Звезде и Партизана, снагу су одмерили и кадети Вечитих ривала. Меч трећег кола, у Љутице Богдана припао је, као и код омладинаца, црно-белима. И то после резултатског преокрета 1:3 (1:1).

МНОГО ВАЖНО ЗА ПАРТИЗАН: Бешикташ у реваншу без УБОЈИТОГ нападача! (ФОТО)

НЕВОЉА ЗА МИЛОЈЕВИЋА! Звездино појачање НЕ ПУТУЈЕ у Аустрију! (ФОТО)

Изабраници Славољуба Ђорђевића први су дошли у вођство, али је тим из Хумске успео да постигне три гола и на крају заслужено слави.

Партизан је први стигао до гола у 15. минуту, али га је судија Дејан Глигоревић из Батајнице поништио. Наиме, после центаршута Благојевића, силовито је Ђорђевић уздрмао пречку, на одбитак је натрчао неко од гостујућих играча и ћушнуо лопту у мрежу, међутим, по мишљењу арбитра из Батајнице, радило се о недозвољеној позицији.

Казна је Парни ваљак стигла у 29. минуту. Бабић се борио са чуварима, успео да центрира, а Никола Њамцуловић ударцем главом савладао Славковића. До изједначења, Звезда је пропустила две прилике преко Матића и Елевена, док је Партизан запретио шутем Стевановића.

Само 60 секунди касније и Гутеша је био принуђен да вади лопту из мреже. Стевановић је у 39. центрирао, да би Миливојевић у паду главом пронашао пут до циља за славље црно-белих.

Исти играч је и у 72. минуту био прецизан, постигавши свој други гол на мечу и у потпуности преокренуо резултат у корист Партизана. После центаршута са десне стране, Милош Миливојевић се нашао на неколико метара од Гутеше и неометан лопту захватио главом и погодио, израставши у јунака кадета из Хумске.

Коначан резултат поставио је Чолић у 86. минуту, силовитим шутем послао је лопту под пречку голмана Гутеше, за велику радост Партизанове деце.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН 1:3

СТРЕЛЦИ: Њамцуловић 29. - Миливојевић 41. и 72. Чолић 86.

ГЛЕДАЛАЦА: 1.000

ТЕРЕН: Омладинске школе Црвене звезде

СУДИЈА: Дејан Глигоревић (Београд)

ЖУТИ КАРТОНИ: Лукић, Радуловић (Црвена звезда), Смиљковић, Стевановић, Чолић, Кнежевић, Благојевић, Рашковић (Партизан)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Гутеша, Максимовћ, Пријовић, Матић (од 80. Илић), Лукић, Писар, Пантовић (од 58. Ђуричковић), Педув (од 54. Васиљевић), Бабић, Елевен (од 46. Митровић), Њамцуловић (од 54. Радуловић).

ПАРТИЗАН: Славковић, Мирић (од 90. Марковић), Чубра (од 80. Блажић), Кнежевић, Смиљковић, Ђорђевић, Стевановић (од 86. Лукић), Благојевић, Миливојевић (од 74. Пејчић), Чолић, Јовић (од 58. Рашковић).

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.