ИЛИЕВ: Не памтим да је један тим био тако доминантан у дербију

Србија Данас/Телеграф
Ivica Iliev
Ивица Илиев / Извор: МН Press

Спортски директор црно-белих жали за победом.

Фудбалери Партизана и Црвене звезде одиграли су нерешено 1:1 у 165. вечитом дербију који је одигран у Хумској у оквиру деветог кола Суперлиге Србије, а спортски директор црно-белих Ивица Илиев није задовољан исходом и у разговору за ''Telegraf'' тврди да не памти када је неки тим био толико доминантан у дербију као Партизан у другом полувремену.

Mozzart даје највеће квоте на свету: Барселона 1,33, Зенит 1,75, Клуж 2,05!

БИО ЈЕ ВЕЛИКА ЖЕЉА ВЕЧИТИХ: Рајковић ОТКРИО зашто није ПОТПИСАО за Партизан или Звезду!

ОВО НИСТЕ ВИДЕЛИ У ТВ ПРЕНОСУ: Чудна реакција Станојевића после гола Бибраса Natha (ВИДЕО)

- Тужни смо, иако нисмо изгубили у дербију, јер сматрамо да било заслужено да остваримо успех. Ривал је боље ушао у меч, до 20. минута Црвена звезда је била конкретнија, али смо онда постигли гол, који је подигао тим. Успоставили смо потпуну контролу над утакмицом, имали гол на конту, били бољи у пољу, агресивнији и имали још две прилике да већ до полувремена ставимо тачку на дерби - рекао је Илиев оценивши да су црно-бели доминирали у дербију. - Не памтим одавно да је један тим био тако доминантан у дербију, као што је био Партизан у другом полувремену против Звезде. Апсолутно смо се за све питали на терену, играло се готово све време на половини противника, на моменте је било и атрактивно, убедљиво и само је недостајао тај други гол да меч оде у мирну завршницу. Мада, ко зна, да је пао други, можда би их било још, јер смо играли изузетно добро.

Сјајно је Наполи отворио сезону у Серији А, везао три победе, а с обзиром на то да је Јувентус потпуно у ауту, Интер ослабљен… пробуђена је нада навијача да се може до Скудета. Вечерас (20.45) Наполи гостује Удинезеу, квота на двојку је 1,95. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Удинезе - Наполи.

Ту иницијативу Партизан није успео да крунише још једним голом који би потврдио победу, већ је примио један у завршници и остао без три бода пошто је Александар Катаи био прецизан у 83. минуту.

- Нажалост, примили смо гол из једног напада и ударца, али знате како, ми овде говоримо о Црвеној звезди. Тиму који игра добро и у домаћем такмичењу и у Европи. Заправо, оба тима су ове године показала квалитет на свим фронтовима. Не можете зато да очекујете да из једне прилике неће постићи гол, фудбал је напросто таква игра. Партизан није искористио неколико шанси, доминацију у пољу, ривал ту једну јесте и измакла нам је победа, која је по свему виђеном на терену до тада била заслужена. Поносан сам на играче и стручни штаб, јер су после тешке седмице, гостовања на Кипру, нашли велику снагу и енергију да одговоре на захтеве дербија, који је изузетно тежак меч и на физичком и на психичком плану. Партизан је први на табели, то је оно најбитније и краткорочни план је да се ту задржимо прво до зимске паузе, надамо се и после тога, амбиције не кријемо - закључио је Илиев.

Погледајте како изгледа Јасмина Александров, бивша кошаркашица и супруга Немање Александрова