ЗВЕЗДА КРЕНУЛА, ПА СТАЛА: Ипак, Бахарови момци носе бодове "са крова"

28.10.2023. 18:55
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Меч 13. кола.

Фудбалери ИМТ-а су на стадиону Вождовца намучили Црвену звезду у мечу 13. кола Суперлиге Србије. Црвено-бели су кренули јако и већ су на половини првог дела имали предност од 2:0, али Радочај је у 71. минуту голом донео узбуђење. Ипак, до краја су изабраници Барака Бахара одржали преднсот и заслужено славили са 2:1.

Igor Duljaj, FK Partizan

ШТА ЗНАЧИ ДУЉАЈУ ДЕСЕТ ВЕЗАНИХ ПОБЕДА: Ја то никада нисам вредновао

БЕКАМ ЈЕ СИГУРНО ПОНОСАН: Кејн постигао голчину СА СВОЈЕ ПОЛОВИНЕ терена! Сензационално (ВИДЕО)Hari

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Радник остао "кратких рукава" у СурдулициFK Radnik

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Радник остао "кратких рукава" у Сурдулици

Прва озбиљнија прилика је виђена у другом минуту када је Јован Мијатовић већ био савладао голмана, али је Петар Ћирковић одбранио своју мрежу. Затим је гол домаћих висио "о концу" и у 16. минуту када је Марко Стаменић са некоих 20 метара феноменално шутирао, али лопта је погодила леву стативу гола Бојана Вукмировића.

Ипак, у 22. минуту Красо је успео да матира голмана домаћих. Феноменално се снашао и пуцао неодбрањиво по земљи.

Ssamo три минута класније Питер Олајинка је искористио лепу асистенцију Владимира Лучића и рутински је погодио за 2:0.

Суперлига, 13. коло

ИМТ – Црвена звезда 1:2 (0:2)

Стрелци: Радочај 71. Красо 22, Олајинка 25.

Стадион: Стадион ФК Вождовац (Београд)

Судија: Јован Шегрт

ИМТ: Вукмировић, Ћирковић, Делевић, Џиновић, Голубовић (од 62. Радочај), Коџић (од 69. У. Стаменић), Крстић, Л. Луковић (од 46. Крстћ), Вукић, Вуковић (од 46. Савић), Зуев (од 69. Ајдиновић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Глазер (од 46. Поповић), Недељковић, Ђига, Драговић, Родић (од 46. Л. Николић), М. Стаменић, Канга, Лучић, Олајинка (од 74. Ендиај), Красо (од 63. Катаи), Мијатовић.

Пред крај првог дела се повредио голман Звезде Омри Глазер, па је у наставку између статива стао Зоран Поповић.

Изгледало је да Звезда лагано приводи меч крају када је Владимир Радочај је 72. минуту постигао гол, можда и помало срећно, али могуће је и да је гађао.

Успели су гости да сачувају предност иако су и имали неколико прилика да овере тријумф и пре последњег звиждука судије Јована Шегрта.