ИНТЕР ПРВИ ФИНАЛИСТА ЛИГЕ ШАМПИОНА: Мартинез запечатио судбину бледог Милана

16.05.2023. 22:55
FK inter
ФК интер / Извор: Профимедиа

Шести пут у историји...

Елитно такмичење Лига шампиона ушло је у саму завршницу, добили смо и првог финалисту. То је екипа Интера, која је на "Меаци" савладала градског ривала, екипу Милана, резултатом 1:0, што у укупном скору чини 3:0 за "нероазуре" који су се пласирали у шесто финале у историји клуба.

АНЋЕЛОТИ ПРЕД РЕВАНШ: Мислим да можемо боље да одиграмо него у првом мечу

ГВАРДИОЛА: Морамо да умањимо Реалове опасности

БАШ ГА ЈЕ ГАНУЛО: Кад је чуо ОВЕ РЕЧИ из студија, Дејан Станковић заплакао (ФОТО)

Све је деловало да су "росонери" ушли у овај меч са намером да поравнају резултат заостатка (2:0) већ у првом полувремену. Наиме, у 10. минуту видели смо прву велику прилику, Брахим Дијаз је захватио повратну лопту из прве и цео стадион је видео лопту у мрежи, али је Андре Онана рефлексно прочитао страну и спектакуларно интервенисао.

Интер је узвратио убрзо, Мхитарјан је имао шансу, али недовољно опасно по гол Мењона.

Након тога, уследила је велика борба на средини терена, недовољно квалитетних акција и пасова који би могли да доведу до озбиљнијих шанси све до финиша првог дела.

Милан је поново имао шансу, овај пут је Леао дочекао своју позицију да направи разлику на боку, али је потом шутирао поред стативе.

Интер је најбољу прилику у првом делу имао у 40. минуту када је Чалханоглу извео прекид са левог бока, Џеко скренуо лопту ка голу, али је Мењон сјајним рефлексом сачувао своју мрежу.

Проблем за Интер била је повреда Мхитарјана који је морао да напусти игру у финишу првог полувремена, а заменио га је Брозовић.

Милан је у наставку покушавао да дође до опасне зоне, имао је иницијативу, али недовољно добру да озбиљније угрози гол Онане.

Средином другог дела Леао је главом покушао да спусти лопту до Дијаза, Онана је био бржи и то је била прва већа опасност пред његовим голом у другом полувремену.

Интер је из прве озбиљне ситуације у другом полувремену дошао до гола чиме је решио све дилеме око пласмана у финале. Лукаку и Лаутаро су комбиновали у шеснаестерцу, а након друге размене пасова, Аргентинац је остао сам и искоса са леве стране погодио први угао за 1:0.

Тај погодак потпуно је дотукао играче Милана, који нису имали снаге ни квалитета да се врате у меч.

Интер се тако пласирао у своје прво финале Лиге шампиона након 13 година, а те 2010. са Жозеом Мурињом подигли су пехар пошто су у финалу победили Бајерн Минхен.

Другог финалисту елитног такмичења сазнаћемо сутра, када ће снаге на "Етихаду" одмерити Манчестер сити и Реал Мадрид. Резултат из првог меча, одиграног у Мадриду, износи 1:1.

"Преузми бесплатно - бонус за спортско клађење 1.000 РСД"

Погледајте како изгледа Мариа Кортизиа, супруга Пиетроса Сотироуа првотимца Лудогореца