13.01.2024. 22:58
Fudbaleri Intera nakon pobede protiv Milana
Фудбалери Интера након победе против Милана / Извор: Профимедиа

Нова победа ”нероазура”...

Фудбалери Интера уписали су нову победу у Серији А, јер су славили на гостовању екипи Монце резултатом 5:1.

СПЕКТАКЛ ПОД ВЕЗУВОМ: Рахмани у 96. минуту прекинуо пост шампиона Италије!FK Napoli

СПЕКТАКЛ ПОД ВЕЗУВОМ: Рахмани у 96. минуту прекинуо пост шампиона Италије!

БУНДЕСЛИГА: Фармацеути у финишу до три бода, Франкфурт славио у ЛајпцигуBundesliga

БУНДЕСЛИГА: Фармацеути у финишу до три бода, Франкфурт славио у Лајпцигу

КИША ГОЛОВА: Сити славио против "Сврака"siti

КИША ГОЛОВА: Сити славио против "Сврака"

После ове победе Интер је опет побегао Јувентусу на пет бодова и тако се учврстили на првом месту на табели.

Монца је са друге стране на 11. месту са 25 бодова.

Повели су нероазури после 12 минута меча када је са беле тачке био прецизан Хакан Чалханоглу.

Само два минута касније је Лаутаро Мартинез повећао предност свом тиму, и тиме је онемогућио Монци све наде да може да на велику паузу оде са повољним резултатом.

Могла је Монца до гола, али је погодак који је постигао Матија Песина поништен због офсајда.

У другом полувремену по други пут у листу стрелаца се уписао Хакан Чалханоглу, сада је био прецизан у 60. минуту меча.

Успео је осам минута касније да Песина дође до гола и то са беле тачке.

Помислили су фудбалери Монце да би могли да дођу до изједначења после овог гола Песине, али је све дилеме отклонио Лаутаро Мартинес својим другим голом на мечу у 84. минуту, а победу је потврдио Маркус Тирам на асистенцију Михтаријана.

Интер сада очекује дуел Суперкупа Италије који се игра у Ријаду, а тим из Милана ће у полуфиналу играти против Лација.