ИСТОРИЈА! Грузија по први пут отишла на ЕВРО: Избацили бивше шампионе на пенале

26.03.2024. 20:51
Fudbaleri Gruzije
Фудбалери Грузије / Извор: Профимедиа

Фудбалери Грузије пласирали су се на Европско првенство у Немачкој и по први пут у својој историји ће наступити на неком великом такмичењу.

Они су вечерас у Тбилисију, у финалу баража "стазе Ц" савладали селекцију Грчке  после бољег извођења пенала резултатом 4:2. Након 120 минута фудбала није било голова.

Грузија ће на Евру играти у групи Ф са Португалом, Турском и Чешком.

У 90 минута игре нисмо видели много шанси, оба тима су играла чврсто, а Грци су водили главну реч на терену. Ипак узбуђења није зафалило у продужетку.

Грци су у 102. минуту погодили пречку, а само три минута шансе Грузија је имала одличну шансу, но се ту истакао голман Влаходимос.

Било је узбуђења и до краја продужетака, али мреже су мировале, те су уследили пенали.

Грци, који су иначе ЕВРО освојили 2004. године, су промашили два једанаестерца, док су Грузини само једном били непрецизни.

Тачку је ставио Квеквескири у петој серији.