ИСТОРИЈА ОВО НЕ ПАМТИ: Фејнорд УНИШТИО Ајакс!

07.04.2024. 17:01
FK Fejnord
ФК Фејнорд / Извор: Профимедиа

Фудбалери Фејенорда убедљиво су савладали Ајакс резултатом 6:0 (3:0) у чувеном "Класикеру" холандске "Ередивизије".

Никада раније у дуелима ова два ривала "копљаници" нису поражени са оволиком разликом. О доминацији Фејенорда говори и статистика, а она каже да је однос у ударцима био 30:1.

Једини шут Ајакс је упутио ка голу домаћег тима тек у 82. минуту, али је то било далеко од озбиљне шансе.

За Фејенорд су погађали Паишао у 34. минуту, Минтех већ у следећем нападу и Ханцко у надокнади првог полувремена.

Потом у наставку Минтех у 56. минуту Тимбер у 62. и Паишао у 66. за коначних 6:0.

Фејенорд остаје на другом месту, без реалних шанси да достигне ПСВ на челу табеле. Разлика износи девет бодова, пет кола пре краја.

Ајакс је пао на шесто место, са 45 освојених бодова и борба за место у Европи ће се водити до самог краја.