СЕНЗАЦИЈА У ПАЛЕРМУ: Македонци шокирали Италију, Португалци се провукли са Турцима (ВИДЕО)

24.03.2022. 22:43
Italija
Италија / Извор: Реутерс

Азури разочарали.

Фудбалери Северне Македоније савладали су Италију у Палерму (1:0), док је Португалија била боља од Турске (3:1) у мечевима полуфинала баража са Светско првенство у Катару и ове две репрезентације ће играти финале у Лисабону за пласман на Мундијал.

ПИКСИ ВРЛО ЗАДОВОЉАН: Рутинска победа, могла је бити и ВЕЋА! Било је принудних измена

КАО ДА ЈЕ ПОЧЕТНИК: Погледајте за шта судија НИЈЕ ДАО ПЕНАЛ Србији! Митровић у неверици (ВИДЕО)

СРБИ ВОДЕ, МАЂАРИ ПОЛУДЕЛИ: Кажу да је Митровић играо руком! Дуго се гледао ВАР и - ГОЛ ЈЕ! (ВИДЕО)

Разочаравајуће вече за тим Роберта Манћинија. Ушли су у ову утакмицу као апсолутни фаворити, готово да није било особе која није прогнозирала финале Португалија - Италија, међутим...

Да се само гледа статистика сигурно је да су Италијани бољи, пошто је за 90 минута однос шутева у гол био 32:4 за домаћина.

Али ситуација у 92. минуту је све бацила у воду. Трајковски је после испуцане лопте голмана Димитријевског примио лопту на 20 метара и распалио по голу, сјајан ударац у даљи угао, који Донарума није могао да заустави.

Селекција Португалије успела је да оправда улогу фаворита у мечу са Турском. До предности су домаћи стигли у 15. минуту преко Отавија. Ударац Бернарда Силве стао је на стативи, али је све то пратио фудбалер Порта и успео да превари Чакира.

Тим Фернанда Сантоша је дуплирао вођство у 42. минуту, када Диого Жота у свом стилу главом погодио ближи угао.

Турци се нису предавали и у 65. минуту су смањили резултат. Сјајна тимска акција гостију коју је крунисао Бурак Јилмаз. Велику прилику пропустио је исти играч у 83. минуту, када је досуђен једанаестерац за Турску, али је нападач Лила био непрецизан.

Нуњез је поставио коначан резултат у 94. минуту и заказао финале са Северном Македонијом.

Герет Бејл је водио свој Велс до пласмана у завршницу баража. Контроверзни играч Реал Мадрида је био двоструки стрелац у победи над Аустријом. Прво је у 25. минуту феноменално погодио из слободњака, да би био стрелац и у 51. минуту.

Аустрија је успела да смањи резултат у 65. минуту аутоголом Дејвиса и то је било све од њих, па ће Велшани играти против бољег из дуела Шкотске и Украјине.

Није било голова током регуларних 90. минута на мечу Шведска - Чешка, па се отишло у продужетке. Тамо су се боље снашли домаћи, једини гол је постигнут у 110. минуту, а то је било дело Квајсона.

Одлично су комбиновали он и Исак, разменили неколико пасова, да би бивши играч Маинца изашао сам испред Вацлика и унутрашњим делом стопала рутински га преварио и послао своју селекцију у финале на баража на мегдан Пољској.

Утакмица Португал - Северна Македонија се игра у уторак од 20:45.