МАЛЕР ЗА СПАЛЕТИЈА И ИТАЛИЈУ: Везњак пропушта Европско првенство (ФОТО)

15.05.2024. 11:35
Lućano Spaleti
Лућано Спалети / Извор: Танјуг/Алфредо Falcone/LaPresse виа АП

Фудбалер Астон Виле и италијански репрезентативац Николо Заниоло пропустиће предстојеће Европско првенство због повреде стопала, преноси Коријере дело Спорт.

Заниоло се повредио на мечу 37. кола енглеске Премијер лиге између Астон Виле и Ливерпула (3:3). Он је у игру ушао у 65. минуту, али је 14 минута касније морао да напусти терен због повреде.

Италијански медији наводе да је после додатних прегледа утврђено да је фудбалер Астон Виле доживео тежу повреду стопала, а ван терена биће најмање месец дана. Коријере дело Спорт подсећа да је Заниоло пропустио и претходно ЕП, које одиграно 2021. године, због повреде лигамената колена.

Nikolo Zaniolo
Николо Заниоло / Извор: Танјуг/АП Photo/Kirsty Wigglesworth

Италија је тада освојила титулу, пошто је у финалу ЕП после пенала победила Енглеску укупним резултатом 4:3. Заниоло (24) је за репрезентацију Италије одиграо 19 утакмица и постигао је два гола. ЕП ће бити одржано у Немачкој од 14. јуна до 14. јула, а Италија ће играти у групи са Шпанијом, Хрватском и Албанијом.