"ИЗ КЕЦА У ДВОЈКУ": Каква БЛАМАЖА Орлића у Лесковцу, Северни Ирци им очитали лекцију

26.03.2024. 19:59
Aljoša Vasić
Аљоша Васић / Извор: МН Press

Млада репрезентација Србије доживела је нову бламажу у квалификацијама за Европско првенство.

Изабраници селектора Љубинка Друловића још једном су разочарали све љубитеље фудбала у Србији. Овога пута су у Лесковцу изгубили од борбене селекције Северне Ирске са 1:2 (1:0).

Пред 3.000 навијача у Лесковцу, Орлићи су још и солдно одиграли прво полувреме које су решили у своју корист голом Стефана Митровића на асистенцију Алексе Матића.

Покушавао је наш млади тим у наставку да другим голом реши утакмицу. Међутим, како им није успевалао да још једном затресу мрежу ривала, увукла се нервоза што су Северни Ирци знали да казне.

Прво је у 56. минуту Чарли Ален изједначио, а онда је у 70. минуту Крејг Фаркјуар затресао мрежу за потпуни преокрет Ираца.

Орлићи су се овим поразом додатно удаљили од пласмана на Европско првенство, јер се сада налазе на трећем месту са 10 бодова, и пет бодова мање, и утакмицом више од Енглеске.

До краја квалификација, наши фудбалери имају још три меча, два против Украјине, и један против Азербејџана.