ОН ЈЕ КРАЉ ЛИВЕРПУЛА: Салах решио градски дерби

21.10.2023. 15:53
FK Liverpul
ФК Ливерпул / Извор: Профимедиа

Египћанин постигао оба гола.

Фудбалери Ливерпула савладали су градског ривала Евертон свом "Енфилду" са 2:0 (0:0) у мечу деветог кола енглеске Премијер лиге.

АЛЕГРИ НАЈАВИО: Влаховић спреман за Милан

ДРЕСОВИ КОРЕЈЦА ИДУ КАО АЛВА: Ни Мбапе не може да се мери са њим

ШТА ЈЕ СА ОВИМ ЧОВЕКОМ? Нејмар покидао предње укрштене, провео чак две године без фудбала због повреда

Улогу апсолутног фаворита Редси су оправдали далеко теже него што се очекивало, иако су играли са играчем више од 37. минута због искључења искусног Ешлија Јанга који је већ у финишу првог полувремена зарадио два жута картона.

Од тога тренутка кренула је фронтална офанзива Ливерпула која је крунисана тек у 75. минуту, кад је после продора Дијаза лопта погодила у руку Петерсона. Гледао се ВАР, али је судија Крег Посон показао на белу тачку.

Сигуран егзекутор био Мохамед Салах.

Сјајни Египћанин је оверио победу Ливерпула у седмом минуту судијске надоканде.

Ливерпул се са утакмицом више од ривала пробио бар за кратко на чело Премијер лиг, док Евертон остаје у доњем дому са само седам освојених бодова.