ЈОРГАНЏИЈАМА ДОВОЉНО ДЕСЕТ МИНУТА: Атлетико уписао прва 3 бода у новој години!

21.01.2023. 21:57
FK Atletiko Madrid
ФК Атлетико Мадрид / Извор: Профимедиа

Маестрална партија Мадриђана...

Фудбалери Атлетико Мадрида коначно су забележили победу у 2023. у Ла Лиги. На Вандо Метрополитану су савладали екипу Ваљадолида, 3:0 (3:0) у 18. колу Ла Лиге.

НАПОЛИ ГАЗИ КА СКУДЕТУ: Јужњаци срушили и Салернитану!

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Вест Хему дерби зачеља, голеада Лестера и Брајтона

НАВИЈАЧИ ЈУВЕНТУСА СУ ОВО ЖЕЛЕЛИ ДА ЧУЈУ: После одузимања 15 бодова, огласио се Душан Влаховић

Тако су изабраници тренера Дијега Симеонеа стигли до четврте позиције на табели, ово им је била девета победа у сезони.

Сав посао домаћин је завршио у првих 28 минута.

Атлетико је повео у 18. минуту, Гризман је петом сјајно проиграо Алвара Морату који је послао пратиоца ван терена, а онда лагано савладао голмана гостију за 1:0.

Само пет минута касније, "јорганџије" су дуплирале предност.

Молина је прошао по десној страни, убацио у петерац где је на правом месту био Антоан Гризман, који је са неколико метара успео да скрене лопту у мрежу.

И поново је прошло само пет минута до новог поготка.

Гризман је овог пута извео прекид, лопту је захватио Марио Хермосо, који је после одбијене лопта од голмана, из другог покушаја, затресао мрежу.

Судија је консултовао ВАР, није било фаула, па је гол остао на снази.

Могао је Атлетико да слави и убедљивије, али у другом полувремену није искористио две прилике, преко Анхела Корее у 66. и Јаника Караска у 89. минуту.