ЈУНАК 15. КОЛА СУПЕРЛИГЕ: Милан Видаков (Раднички 1923)

13.11.2023. 16:42
Junak kola
Јунак кола / Извор: Shutterstock

Мрежу Вождовца погодио је три пута и донео важне бодове својој екипи.

Одиграни су мечеви 15. кола Суперлиге Србије. На теренима широм наше земље у колу за нама виђено је деветнаест погодака, најмање један по мечу, тако да ни једна утакмица није завршена са мирним мрежама. Када су у питању вечити ривали, Црвена звезда је са 2:1 савладала Железничар, а истим резултатом Партизан је славио у малом београдском дербију против екипе Чукаричког.

МЕСИ: Гвардиола је нанео много штете фудбалу Lionel Mesi, Pep Gvardiola

МЕСИ: Гвардиола је нанео много штете фудбалу

ПРОБЛЕМИ ЗА РАДУЛОВИЋА: Црна Гора без петорице против ЛитванијеMiodrag Radulović

ПРОБЛЕМИ ЗА РАДУЛОВИЋА: Црна Гора без петорице против Литваније

САУТГЕЈТ ПРЕЛОМИО: Нападач Челсија игра за репрезентацију ЕнглескеGeret Sautgejt

САУТГЕЈТ ПРЕЛОМИО: Нападач Челсија игра за репрезентацију Енглеске

Ипак, најубедљивију победу остварили су играчи Радничког из Крагујевца који су на домаћем терену савладали Вождовац са 3:0. Управо је један од изабраника Феђе Дудића заслужио да понесе титулу јунака овог кола. Реч је о Милану Видакову, који је мрежу "змајева" погодио чак три пута и обезбедио нову победу својој екипи. После свега три минута игре у Крагујевцу, млади фудбалер је довео Раднички у вођство. Предност своје екипе дуплирао је у 19. минуту сусрета, а тачку на резултат како се касније испоставило ставио је голом у 73. минуту.

Момак родом из Руме, који је прошао омладинску школу Војводине летос је стигао у Крагујевац, а добрим партијама у головима оправдава указано поверење. Овом победом екипа Радничког још једном је показала да је на путу повратка на прави пут и да се ангажовање Феђе Дудића показало као прави потез управе клуба из Крагујевца.

Milan Vidakov
Милан Видаков / Извор: МН Press

У наредном колу, које је на програму након репрезентативне паузе, Раднички ће на свом терену угостити увек неугодни Нови Пазар, док Вождовац очекује гостовање у Ивањици. Када су у питању вечити ривали у једном од дербија кола Војводина ће угостити Црвену звезду, док ће у другом Партизан у Хумској дочекати ТСЦ.