”КАРАМЕЛЕ” СЕ ПРОШЕТАЛЕ КРОЗ ”ШУМУ”: Компликује се ситуација у ”доњем дому”

21.04.2024. 17:05
FK Everton
ФК Евертон / Извор: Профимедиа

Фудбалери Евертона савладали су Нотингем Форест резултатом 2:0 у мечу 34. кола Премијер лиге.

"Карамеле" су први пут после два и по месеца успеле да на једном мечу у свим такмичења постигну више од једног гола.

За то су били заслужни Идриса Геј и Двајт Мекнли, који су ударцима из даљине у 29. и 76. минуту донели победу домаћину на "Гудисону".

Евертон је уписао три бода  после 107 минута игре односно 17 додатних због судара главама, која их додатно удаљавају од опасне зоне, овај пут против једног од директних ривала за место у елити следеће сезоне.

Тренутно су 16. са 30 бодова, четири више од "шумара" који су први изнад "црте" и имају меч више одигран.

Нотингем је овим поразом додатно отежао своју ситуацију. Лутон је на бод,  а Барнли после победе над Шефилдом на три бода заостатка.

У наредном колу Евертон дочекује Ливерпул у градском дербију, док ће Нотингем угостити Манчестер сити.