КЕЛН РАСПУЦАН ПРЕД ПАРТИЗАН: Јарчеви сломили Борусију из Дортмунда

01.10.2022. 17:45
Gordan Petrić, FK Partizan
Гордан Петрић, ФК Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели морају бити на опрезу...

У сусрет дуелу са Партизаном у Лиги конференција, Фудбалери Келна направили су сјајну увертиру пред сусрет са Партизаном у Лиги конференција, победом над Борусијом из Дортмунда на домаћем терену резултатом 3:2.

НАЈВЕРНИЈА ПОДРШКА СРПСКОМ СПОРТУ СТИЖЕ СА АДРЕСЕ MOZZARTA: KK Партизан од данас KK Партизан Mozzart Бет

ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА СРБИЈУ ИЗ ЛОНДОНА: Повредио се Александар Митровић

Имали су "милионери" предност од 31. минута када је погодио Јулијан Брант, али све се променило у свега 200 секунди.

Прво је Флоријан Каинц у 53. минуту одлично искочио из другог плана после акције по левој страни и матирао Мејера, да би три минута касније Штефен Тигес окренуо резултат након корнера Каинца.

На 3:1 повисио је Дејан Љубичић ударцем са око 20 метара. До краја су Милионери успели само да ублаже пораз.

Лајпциг је лако славио против Бохума (4:0) головима Тима Вернера у 15. и 53. минуту и Кристофера Нкункуа у 23. те 85. минуту меча.

Ајнтрахт је у Франкфурту добио Унион Берлин резултатом 2:0 погоцима Марија Гецеа у 12. и Јеспера Линдстрома у 42. минуту.

Више узбуђења било је у Волфсбургу где је домаћин савладао Штугарт са 3:2. "Вукови" су после гола Серуа Жирасија у 22. минуту успели да преокрену резултат захваљујући Омару Мармушу и Максимилијану Арнолду, а поравнао је Константинос Мавропанос у последњим тренуцима првог полувремена.

Победу Волфсбургу донео је Јаник Герхарт у првом минуту надокнаде времена.

Фрајбург је победио Мајнц са 2:1 головима Михаела Грегорича и Данијела Кјереа, утешни гол гостију дао је Арона Мартина.