КОЦКАСТИ СЛАВИЛИ У РИГИ: Хрватска на корак од Европског првенства

18.11.2023. 20:28
Fudbalska reprezentacija Hrvatske
Фудбалска репрезентација Хрватске / Извор: Реутерс

Гол и асистенција Мајера.

Пре само месец дана и пораза од Турске и Велса, чинило се да ће репрезентација Хрватске тешко до пласмана на Европско првенство у Немачкој следеће године.

ОРЛИЋИ СЕ ПОПРАВИЛИ: После "деветке" у Нотингему, Енглези им на ТСЦ Арени дали само три комадаMlada fudbalska reprezentacija Engleske

НЕЋЕ ДОЧЕКАТИ НИ БАРАЖ? Саво Милошевић спреман да напусти место селектора БиХSavo MiloÅ¡ević

НЕЋЕ ДОЧЕКАТИ НИ БАРАЖ? Саво Милошевић спреман да напусти место селектора БиХ

ПИКСИ ПРЕД ДУЕЛ СА БУГАРИМА: Што се састава тиче, немам дилемаDragan Stojković

ПИКСИ ПРЕД ДУЕЛ СА БУГАРИМА: Што се састава тиче, немам дилема

Међутим, данас се све променило. Изабраници селектора Златка Далића поново имају све у својим рукама. Савладали су селекције Летоније са 2:0, а пре тога су сазнали феноменалну вест да су Јеременија и Велс ремизирали у Јеревену. Коцкастима је зато уторак потребан тријумф против Јерменије, а довољан им је бод уколико Велс не победи у Турској.

Хрватска је осокољена добрим вестима из Јереван кренула је агресивно на овом мечу у којој је морала да дође до победе како би се нашла испред Велса.

И први гол смо видели после само седам минута када је Ловро Мајер лопту послао у доњи леви угао гола Летоније.

Мајер је само девет минута касније асистирао Андреју Крамарићу за други погодак Хрватске на утакмици што се испоставило као коначан резултат.