КОНАЧНО СЕ И ТО ДЕСИЛО: Ливерпул остварио прву ПОБЕДУ у 2021

10.04.2021. 19:45
Promo
Промо / Извор: Профимедиа

Пала Астон Вила.

Фудбалери Ливерпула коначно су прекинули катастрофалан низ утакмица на домаћем терену у Премијер лиги. У 31. колу енглеске Премијер лиге пала је Астон Вила резултатом 2:1, након преокрета и гола у 91. минуту. Ово је уједно и прва победа Редса у 2021 години.

ВЛАХОВИЋ УЧИ ОД ХАЛАНДА: Српски репрезентативац открио све о Златановој поруци!

САД СЕ КАЈЕ: Да сам пустио Генија да игра, били бисмо шампиони света

ТРАНСФЕР БОМБА: Роналдо долази да ЗАМЕНИ Француза

Последњи тријумф на Енфилду, екипа Јирген Клопа остварила је 16. децембра 2020. године против Тотенхема.

Од тада је прошло осам мечева у Ливерпулу након којих се Јирген Клоп није радовао, а од тих осам утакмица, шест заредом били су порази.

И Реал и Барселона успели су да се примакну Атлетику у борби за титулу, па ће вечерашњи (21.00) Ел класико у Мадриду бити веома важан - пораз је катастрофа за обе екипе, реми никоме не одговара! Квота на кеца је 2,85, на двојку 2,45, док је икс 3,40. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Реал Мадрид - Барселона.

Међутим, коначно је скинута клетва Енфилда и то на најтежи могући начин.

Домаћин је доминирао на терену од старта, али није искористио своје прилике.

До предности су гости ипак стигли први и то преко Олија Воткинса у 43. минуту, а само два минута касније Роберто Фирмино је постигао изједначиујући погодак.

Међутим, он је поништен након што је, детаљном провером ВАР-а, утврђено да је голу претходио милиметарски офсајд у којем се нашао Диого Жота

Изједначење домаћину донео је најбољи стрелац, Мохамед Салах у 57. минуту, након што је лопта стигла до њега после неколико одбитака пред голом ривала.

Покушавао је Ливерпул у наставку да употпуни преокрет, али није било праве шансе све до 91. минута.

Тада је сјајни Мартинез одбранио ударац Тијага Алкантаре из близине гола, али у наставку акције није имао шансе. Лопта је стигла до Александера-Арнолда Трента који је са ивице казненог простора прецизно и снажно шутирао за победу своје екипе.

Шампионска трка је одавно готова за још увек актуелног шампиона, али остаје још борба zza неко европско такмичење.