КОРАК ОД СНА: Сензационалног Борјана и Канађане само ЧУДО може да спречи да не оду на Муднијал (ВИДЕО)

03.02.2022. 08:29
Milan Borjan
Милан Борјан / Извор: Профимедиа

Учврстили се на првом месту-

Репрезентацију Канаде само корак дели од сна који сањају дугих 36 година. Победом против Салвадора од 2:0, Канађани које на голу предводи сензационални капитен Милан Борјан учврстили су се на првом месту КОНКАКАФ зоне квалификација за Светско првенство и само чудо може да их спречи да поново успех из 1986. године кад су последњи пут учествовали на Мундијалу. Селекција Канаде, три кола пре краја квалификација, има четири бода више од Мексика и САД, осам од Панаме, а девет од Костарика. Директан пласман у Катар обезбедиће три првопласиране екипе, до ће четврта у бараж.

ПОСАО ЈЕ СКЛОПЉЕН: Немања Мотика постао је члан Црвене звезде

"Прати само ЛАВА Златана": Станковић дао савет Лазетићу пред пут у Милано

СПЕКТАКУЛАРАН ТРАНСФЕР: Звезда НАЈАВИЛА ново појачање! (ВИДЕО)

Канађани нису успевали да сломе отпор Салвадора доста дуго, а тек у 66. минуту је искусни Атиба Хачинсон погодио за вођство, док је стрепње отклонио Џонатан Дејвид у трећем минуту надокнаде.

Водећи гол Канађане је један од бизарнијих од како се игра фудал. Атиба Хачинсон је утрчао, шутирао главом и погодио стативу, да би се лопта потом одбила прво у ногу штопера Салвадора, а онда у Хачинсонову главу који је са земље, практично из мртвог угла савладао Кевина Карабантеса.

Милан Борјан је и овога пута чинио чуда на голу Канаде. "Извадио" је лопту из гола у првом полувремену, док још Канада није стигла до вођства, да би само тридесетак секунди пре гола Дејвида за победу још једном маестрално интервенисао и осигурао победу свом тиму.

Најновије вести о ФК Црвена звезда прочитајте ОВДЕ.