14.04.2022. 22:57
Filip Kostić
Филип Костић / Извор: Реутерс

Немци приредили чудо.

Фудбалери Ајнтрахта из Франкфурта приредили су велико изненађење и елиминисали Барселону после победе на Ноу Кампу (3:2), у првом дуелу је било 1:1.

КОСТИИИИИИЋ! Предивно погађа за 3:0 на Камп Ноу! Други гол Србина - ДЕМОЛИРАЊЕ ЋАВИЈЕВЕ БАРСЕ (ВИДЕО)

А У КАТАЛОНИЈИ - МУК! Костић голом утишао читав Камп Ноу после мање од ЧЕТИРИ МИНУТА МЕЧА (ВИДЕО)

ЛЕ И ЛК: Лајпциг протутњао Бергамом, велики преокрет Лестера

Јунак тријумфа немачког тима је био српски репрезентативац Филип Костић. Крилни играч је постигао два гола, а на то је додао и једну асистенцију.

Гости су до предности стигли већ у четвртом минуту, досуђен је пенал после дуела Линдстрома и Гарсије, а Костић је мирно реализовао најстрожу казну.

Барса је потом кренула силовито, ређале су се прилике пред голом Трапа, а  онда нови шок за домаћина. Пас Костића за Бореа и бомба сјајног Колумбијца, Тер Штеген је био немоћан, 0:2.

У наставку је питање победника и путника у полуфинале решено у 67. минуту. Костић је у свом стилу погодио даљи угао и бацио своје навијаче у транс.

Домаћин је успео у самој завршници меча да смањи резултат, прво је Бускец био стрелац у 91. минуту, да би и Депај погодио са пенал у 11. минуту надокнаде.

Вест Хем је био бољи од Лиона у Француској (3:0) и обезбедио место међу четири најбоље екипе, где ће играти са Франкфуртом, док ће Лајпциг - Ренџерс бити други полуфинални пар, после победе Шкота над Брагом 3:1.

Мечеви полуфинала се играју 28. априла, а реванш је недељу дана касније.