КРАГУЈЕВЧАНИ ДВА ОД ДВА: Раднички на премијери пред домаћим навијачима савладао Спартак

23.07.2021. 21:03
FK Radnički Kragujevac
ФК Раднички Крагујевац / Извор: Фото: ФК Раднички

Максималан учинак у прва два кола.

Много је скептика било око могућности Радничког из Крагујевца који се ове сезоне вратио у елитни ранг, али две победе у прва два кола говоре да Раднички није дошао да буде само пуки учесник Суперлиге и попуњава број клубова. После Младости из Лучана у првом колу, Раднички је данас на ''Чика Дачи'' савладао Спартак из Суботице са 3:2 (2:1) и има максимални учинак после два кола.

ЗАУЗМИ НИСКИ СТАРТ, ПОЧИЊЕ MOZZART МАРАТОНАЦ

ДЕЛИЈЕ НАЈАВЉУЈУ НОВИ СПЕКТАКЛ: "Србија је цела, црвено и бела" (ВИДЕО)

АКО ПАРТИЗАН ПРОЂЕ ДАЦ: Сочи ће бити ослабљен против црно-белих (ФОТО)

Крагујевчани су већ у 4. минуту начели госте пошто је Вељко Трифуновић главом био прецизан на асистенцију Варјачића. Додуше, гол је признат тек после консултације ВАР-а јер се сумњало на офсајд, али је званично потврђено да је све било регуларно. Трифуновић је 15 минута касније својим другим голом дуплирао преднсот Радничког када је прелепим ударцем савладао Дујмовића. Гости су смањили у 22. минуту на 2:1 из прве праве прилике пошто је Милошевић мајсторски извео слободан ударац и сместио лопту у сам горњи угао гола Радничког. Могао је домаћин и до трећег гола у 30. минуту, али је Ћировићев ударац главом одбранио Дујмовић па је на полувремену остало 2:1 за Раднички.

Крећу Олимпијске игре у Токију, а до колико медаља може Србија? У Mozzartu, граница је постављена на 8,5. Квота да ће Србија освојити мање медаља је 1,70, а да ће освојити више 2,03. Погледајте Mozzart квоте за Олимпијске игре.

Бољи је Спартак био на почетку другог полувремена и у 51. минуту је Лазар Тугеџић главом донео изједначење гостима. Међутим, само осам минута касније Бранковић је постигао аутогол пошто је покушао да избаци центаршут Ћировића и Раднички је поново водио. Крагујевчани су успели да до краја сачувају предност и заслужено стигну до тријумфа.