КРАЈ КРИЗЕ ЈУНАЈТЕДА: Бруно донео минималну победу Црвеним ђаволима против Саутемптона

27.08.2022. 16:01
FK Mančester Junajted
ФК Манчестер Јунајтед / Извор: Реутерс

Други узастопни тријумф Манчестера.

Фудбалери Маначестер Јунајтеда савладали су Саутемптон минималним резултатом 1:0 у првом мечу четвртог кола Премијер лиге и тако стигли до другог узастопног тријумфа после два пораза на старту нове сезоне енглеског шампионата. Стрелац гола вредног нова три бода био је Бруно Фернандеш у 55. минуту.

НЕ МОРА НИ ДА СЕ ВРАЋА ЗА ЛЕСТЕР: Челси КОНАЧНО ангажовао штопера

ПЕТРИЋ О СТАНКОВИЋУ: Било је ЛОГИЧНО...

ТЕРЗИЋ О ОДЛАСКУ СТАНКОВИЋА: Молио нас је... није уобичајено да неко овако оде

Менџер Јунајтеда Ерик Тен Хаг одлучио се за исту поставу која је прошлом колу савладала Ливерпул и тиме је добио иницијативу током првог полувремена, али не и много прилика. Најбољу су имали Фернандеш и Ериксен у 20. минуту када су у истом нападу обојица изблокирани приликом шутева из непосредне близине. Саутемптон је најопаснији био у 32. минуту када је Бела-Коцап шутирао мало преко гола.

Манчестер је кренуо много боље у другом полувремену и већ у 49. минуту је Мектоминеј имао прилику када је са 15 метара шутирао право у голмана Базуну. Ипак, шест минута касније Јунајтед је водио после добре акције на десној страни, Дало је пронашао Бруна, а овај прецизним ударцем са ивице шеснаестерца савладао Базуну за вођство Црвених ђавола. Одлучио је Јунајтед да чува предност после тога и успео је у томе мада је Саутемптон пропустио прилику преко Адамдса чији је покушај одбранио Де Хеа, док је у судијској надокнади Мара такође имао две солидне прилике, али није био прецизан па су три бода завршила у Манчестеру.