17.11.2019. 20:56
Zvezda
Звезда / Извор: Фото: ФК Црвена звезда

Убедљиво.

Кадети Црвене звезде остварили су убедљиву победу на гостовању нишком Реалу. Сјајном игром коју су приказали гости са Маракане, дошли су до заслуженог тријумфа, током целог меча имали су иницијативу, а протвнику нису дозвољавали да дође до прилике за гол.

ШЕВЧЕНКО: Србија је добар тим, заслужили смо бод

ТУМБАКОВИЋ ПОСЛЕ УКРАЈИНЕ: Не желим да будем строг, ово су најбољи српски играчи

МИТРОВИЋ: Требало је да добијемо утакмицу (ВИДЕО)

Прво полувреме почело је шансом Боровића коју је голман Жикић сигурно неутралисао. У 16. минуту видели смо и први гол. Бранковић је прошао по десној страни и упослио Лазетића, а нападач Звезде се одлично снашао у шеснаестерцу Реала, преварио двојицу дефанзиваца и спољним делом десног стопала матирао голмана Жикића (0:1).

У 29. минуту сјајну асистенцију Кнежевића није искористио Боровић, који је одлично примио лопту, међутим због лошег терена шпиц црвено-белих се оклизнуо, а голман домаћих је правовремено интервенисао. Играо се 36. минут када је Давид Петровић имао велику прилику. После гужве у шеснаестерцу, лопта је дошла до њега, уследио је шут са 11 метара тик поред десне стативе Реаловог гола.

Боровић је поново био у прилици у 39. минуту. Одличну лопту са центра послао је Бранковић ка Станковићу, који главом асистира Боровићу, али нападач Црвене звезде шаље лопту поред гола. Колико је гост био надмоћан, говори и податак да је прву прилику на мечу Реал имао у 41. минуту, када су преко Радоњића гости дошли до шансе да угрозе Ћопића, али је одбрана црвено-белих сјајно интервенисала.

kadeti Crvena zvezda
кадети Црвена звезда / Извор: Фото: ФК Црвена звезда

Друго полувреме почело је Звездином иницијативом. Тренер Неђић је од старта другог дела игре тражио од својих момака да постигну и други гол и тиме реше питање победника. Прву велику прилику имала је Звезда у 65. минуту када је Кнежевић пропустио велику прилику да дуплира предност. Радојевић је пробио по левој страни и сјајно центрирао ка петерцу Реала, али је Кнежевић са неколико метара послао лопту поред гола. Два минута касније одличан центрашут Јована Митуљикића није искористио Давид Петровић који је главом послао лопту преко гола.

Исправио се Кнежевић 13 минута касније када је решио питање победника. У 78. минуту феноменалним голом из слободног ударца са 17 метара нападач Звезде је дуплирао вођство свог тима (0:2). Убедљиву победу наследника српског шампиона крунисао је резервиста Богдан Петровић у 89. минуту. Лазић је центрирао са леве стране по земљи, а асистенцију је спремно дочекао Петровић, коме није било тешко да из близине затресе празну мрежу и постави коначан резултат.

Реал Ниш - Црвена звезда 0:3 (0:1)

Судија: Милош Милановић.

Стрелци: Лазетић у 16. Кнежевић у 78. и Б. Петровић у 89. минуту за Црвену звезду.

Реал Ниш: Жикић, Митић, Костић (од 80. Н. Спасић), Стојановић, Димић, Величковић, Радоњић, Дамјановић (од 52. Николић), Миљковић, Спасић, Миладиновић (од 67. Петковић).

Црвена звезда: Ћопић, Крстић (од 85. Лазић), Радојевић (од 82. Икановић), Ђурић, Д. Петровић, Ћурић, Станковић, Кнежевић, Бранковић (од 71. Б . Петровић), Лазетић (од 89. Максимовски), Боровић (од 46. Ј. Митуљикић).

Погледајте слике са меча Србија - Украјина.

СВЕ СЕ ЗНА: Ево када је на програму бараж за пласман на ЕП и како Орлови могу да се квалификују

РАЗОЧАРАНИ СМО: Тадић ОТВОРИО ДУШУ после шокантног ремија са Украјином

ДЕСИЛО СЕ НЕШТО ЧУДНО: Рајковић објаснио како је Србија примила гол у последњим секундама (ВИДЕО)

ЗА ПОНОС ДЕЛИЈА: Црвена звезда је по овом податку у европском врху (ФОТО)

БЕЗ ПАВКОВА НА БАЈЕРН: То није једина ЛОША вест за Милојевића, још два играча су под ЗНАКОМ питања