15.02.2021. 08:18
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Реутерс

Србин централна фигура.

Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Лос Анђелес Лејкерсе на свом паркету у репризи прошлосезонског финала Западне конференције резултатом 122:105, уз трипл-дабл учинак Николе Јокића. Српски центар био је централна фигура меча иако је свих 23 поена постигао у првом полуврмену.

ДЕТАЉ КОЈИ ЈЕ МНОГИМА ПРОМАКАО: Погледајте Радоњићеву РЕАКЦИЈУ после КЉУЧНОГ напада Партизана! (ВИДЕО)

КУП КРАЉА: Барса убедљиво савладала Реал и освојила први трофеј у сезони

НЕВЕРОВАТАН МЕЧ ВИТАЛИЈА ФРИДЗОНА: Искусни Рус на Ол-стар утакмици убацио 57 поена

У дуелу са шампионима Јокић је шутирао 8/17 игре, а додао је 16 скокова и 10 асистенција и дао огроман допринеос сртварању двоцифрене предности у првом полувремену коју су одржали до краја утакмице.

Денвер је сјајном игром у другој деоници, у којој је убацио 40 поена, преузео контролу над утакмицом и до краја није испустио предност.

На велики одмор су домаћи отишли уз 12 (73:61). У раној фази трећег квартала Лејкерси су пришли на минус 9 (80:71) и то је била најмања разлика у наставку утакмице.

Пред улазак у одлучујући квартал, екипа из Колорада је стекла 18 (103:85), да би врло брзо било и 111:91 и тада је питање победника решено.

У победничкој екипи поред Николе Јокића истакли су се Џамал Мареј са 25, а Зеке Нађи 16 поена. Одличан је био и Аргентинац Факундо Кампацо са 16 поена.

Код гостију из Калифорније, 22 поена, 10 скокова и девет асистенција имао је Леброн Џејмс, док је Кајл Кузма уписао 19 поена и седам ухваћених лопти. Ентони Дејвис је за 14 минута забележио 15 поена, пре него што је морао да напусти терен због повреде.