КРАЉИЦА СТАЛА НА ПУТ ЂАВОЛИМА: Севиља ПРЕОКРЕТОМ стигла до ФИНАЛА Лиге Европе (ВИДЕО)

16.08.2020. 23:15
СрбијаДанас
FK Sevilja
ФК Севиља / Извор: Профимедиа

Имају прилику да по шести пут освоје ово такмичење.

Фудбалери Севиље победили су Манчестер Јунајтед у полуфиналу Лиге Европе резултатом 2:1 и у петак у борби за трофеј састаће се са бољим из дуела Интер - Шахтјор.

СЛЕДИ ЧЕРУПАЊЕ: Аталанта принуђена да ПРОДАЈЕ, РАСПАД у најави (ФОТО)

БАРСА ЈЕ ДОБРО ПРОШЛА: Немилосрдна Борусија ДЕМОЛИРАЛА противника са 11:2 (ВИДЕО)

РАДИКАЛАН ПОТЕЗ КОЈИ СЕ ОЧЕКИВАО: Барселона решила да РАСПРОДА цео тим!

Оба тима су до места међу четири најбоља стигла после мининалних победа у претходној рунди. Шпанци су савладали Вулверхемптон, док су Црвени ђаволи тек после продужетака били бољи од Копенхагена.

Манчестер је дефинитивно имао већи посед лопте и шутева у оквир гола, све време током меча чинили су се надмоћнији над противником из Шпаније.

Први погодак за Ђаволе, са беле тачке постигао је Бруно Фернандеш у 9.минуту меча.

Све је по Јунајтед кренуло одлично.

Брзо је стигао и одговор Севиље, након сјајне акције мрежу Де Хее је затресао Сусо за 1:1.

Тим резултатом оба тима су отишла на заслужени одмор.

Манчестер је фантастично почео друго полувреме. Ређале су се стопостотне шансе у корист Црвених ђавола али одлично расположени голман Боно био је непобедив.

Шок за Солскјерову екипу уследио је у 78. минуту када је Де Јонг остао сам испред Давида Де Хее који је био немоћан да заустави ту лопту.

Неконцентрација али и сукоби у екипи Црвених ђавола доста су онемогућили да се овај резултат изједначи.

Утакмица је завршена резултатом 1:2.

Севиља се пласирала у финале у ком чека бољи тим из меча Шахтјор - Интер.

Севиља је са пет трофеја рекордер у Лиги Европе (2006, 2007, 2014, 2015, 2016), а шансу за шести имаће 21. августа у Келну.

NATHO СЕ РАЗБЕСНЕО: То није истина - ко вам је то рекао?!

УМРЛА ЛЕГЕНДА СРПСКОГ РУКОМЕТА: Оно ШТО чуди је то што ДВА месеца ЈАВНОСТ није знала за то

ЈОКИЋУ И ДЕНВЕРУ ОЛАКШАН ПОСАО: Јута не рачуна на најбољег - Конли никад РАДОСНИЈИ што пропушта меч!