ГОЛЕАДА И ВЕЛИКИ ПРЕОКРЕТ: Феноменалан меч између тимова Владе Ивића и Славише Јокановића

12.03.2023. 09:02
Vladimir Ivić, Slaviša Jokanović
Владимир Ивић, Славиша Јокановић / Извор: МН Press

Меч 19. кола.

У 19. колу Премијер лиге Русије намерили су се један на другог Владимир Ивић на клупи Краснодара и Славиша Јокановић на кормилу Динама из Москве. Узбудљива утакмица са преокретом је завршена у корист домаћег Краснодара – 3:1.

НИЈЕ ДОБРО КРЕНУЛО: Милојевићев АПОЕЛ угрозио позицију на табели!

"ИЗДАО НАС ЈЕ": Лалатовић ОСУО ПАЉБУ након дебија! Поменуо и ПЛАТУ

СИТИ СЕ ПРОВУКАО: Халанд са креча спасао "Грађане"

Дочекао је Владимир Ивић прву победу на клупи Краснодара, мада није утакмица најбоље кренула по његов тим. Тјукавин је у 19. минуту довео Динамо у вођство.

Вођство гостију није потрајало. Само пет минута касније резултат је изједначен. Рамирез је центрирао, а Борхес је главом послао лопту голману иза леђа.

Све се за тим Славише Јокановића окренуло у 12 минута другог полувремена. Играо се 54. минут када се Тјукавин нашао у сјајној шанси и уместо новог вођства за Динамо погодио је стативу. Само два минута касније Нгамелу је оштро стартовао на Спертсијана и добио директан црвени картон.

Борхес је у 68. минуту овог пута ногом, шутем с дистанце, донео је вођство "биковима". Динамо није успевао да повеже ниједну опасну акцију, са играчем мање, а трећи гол за Краснодар је пао у судијској надокнади. Кривцов је поставио коначних 3:1.

Српски интернационалац Михајло Бањац био је стартер у тиму Краснодара.