КРЕНУЛО И СТАНОЈУ: Коња сломила Трабзон, Маркец и Хрват остали празних шака

29.04.2023. 17:50
Aleksandar Stanojević
Александар Станојевић / Извор: МН Press

Одлука пала у самом финишу.

Фудбалери Коње славили су са 2:1 (1:1) против Трабзона у дербију 31. кола шампионата Турске. Био је ово трећи тријумф изабраника Александра Станојевића у последње четири утакмице чиме су скочили на шесто место.

ЈЕДАН ПАРТИЗАН ИМАМО: И Владимир Стојковић помогао црно-белима

ГРОБАРИ БЕСНЕ: Повећана казна Партизану, ФСС без милости према црно-белима

После лошег старта Александру Станојевићу пошло за руком да продрма екипу и зарађа за победом. Да су његови изабраници у великој форми, доказ је тријумф против актуелног шампиона на чијој клупи је од скора Хрват Ненад Бејлица.

Трабзон је цело друго полувреме играо са десеторицом јер је у завршници првог дела утакмице искључен Грк Анастасиос Бакасетас због прегрубог старта.

Гости су дошли до вођства преко Марека Хамшика у 12. минуту, а домаћи тим изједначио је финишу првог полувремена преко Шпанца Алехандра Поцуела.  Одлука је пала у 85. минуту кад је Сонер Дикмен затресао мрежу и донео велику радост навијачима Коње.

Лазар Марковић је у тиму Трабзона добио прилику од 87. минута.

БОНУС ГАЛЕРИЈА:Погледајте како изгледа Франческа Маркон, супруга Алесандра Костакурте