КУП ГРЧКЕ: ПАОК победио шампиона и освојио трофеј

12.05.2018. 21:24
Aleksandar Prijović
Александар Пријовић / Извор: Реутерс

Утакмица је одиграна у Атини.

ПАОК је освојио Куп Грчке! Клуб из Солуна је у финалу победио шампиона АЕК и тако стигао до шестог трофеја у најмасовнијем такмичењу. Репрезентативац Србије Александар Пријовић одиграо је одлично, није поклекао ни кад није искористио пенал у 25. минуту, а квалитетну партију је крунисао асистенцијом за други гол.

Ових 10 невероватних ствари у фудбалу једино је урадио Роналдињо! Памтиће га ипак и по ПРЕВАРИ ВЕКА! (ВИДЕО)

У ТОЈ ЗЕМЉИ САЛЕ НИЈЕ БИО НИ КАО ИГРАЧ: Овај клуб је озбиљно загрејан за Ђорђевића

ПАОК је од старта меча био много бољи ривал и доминирао је тереном. Екипа из Солуна је очигледно била силно мотивисана да савлада АЕК, освајача титуле, који је до пехара дошао највише захваљујући административној победи баш против црно-белих. Није успео ПАОК да крунише бољу игру у првом полувремену, иако је имао најбољу могућу шансу у 25. минуту, међутим Пријовић није успео да пошаље лопту у гол са беле тачке. Гол црно-белих је ипак стигао, у 65. минуту. Вијериња, капитен црно-белих, постигао је прелеп гол из слободног ударца са око 20 метара. У надокнади меча Пријовић је асистирао Пелкасу за коначних 2:0.

НЕМА ВИШЕ ДИЛЕМЕ: Кошаркаш Звезде дефинитивно НЕЋЕ ићи у НБА лигу (ФОТО)

Обе екипе су у финиш меча ушле са десеторицом. У 80. минуту шпански судија Давид Фернандез Борбалан показао је други жути Огњену Врањешу из АЕК-а, директан црвени Хозеу Маурисију из ПАОК-а. У надокнади је ПАОК остао и без искљученог Вареле, који је добио другу јавну опомену.