КУП КОНФЕДЕРАЦИЈА: Окончана групна фаза, познати парови полуфинала (ФОТО)

25.06.2017. 18:54
AleksisS
AleksisS / Извор: Реутерс

Најбоље четири екипе настављају такмичење.

У полуфиналу Купа Конфедерација, 2. јула, играће Португалија - Чиле и Немачка - Камерун. То је епилог после мечева последњег кола у Б групи у којој је Немачка победом против Камеруна обезбедила прво место у групи, док је Чиле ремијем против Аустралије оверио пласман у полуфинале, али чини се и изабрао тежи пут до финала, преко Португалије предвођене Кристијаном Роналдом

КАД ДЕЛФИНИ СЛАВЕ: Злата никад довољно, шампиони Светске лиге у ЕУФОРИЈИ! (ФОТО)

ХАОС У БАКУУ: Велики СКАНДАЛ, Фетел НАСРНУО на Хамилтона! (ШОКАНТАН ВИДЕО)

Немачка је победила Камерун 3:1 и показала да и у овом, подмлађеном саставу, може до завршних битака. Јубиларну 100. победу Панцера под вођством селектора Јоакима Лева најавио је првенцем Керим Демирбај, а затим је двоструки стрелац био Тимо Вернер, коме су то такође били први голови у државном тиму. Вернер је уједно постао и први Немац који је на неком мечу Купа Конфедерација постигао више од једног гола на мечу. Камерун је од 64. минута играо са десеторицом, пошто је искључен Ернест Мабука, али је успео да дође до гола преко Винсента Абубакара.

КАПИТЕН СПАСИО ЖИВУ ГЛАВУ! Додела ПЕХАРА Делфинима, остала у СЕНЦИ невероватног ИНЦИДЕНТА! (ВИДЕО)

АТП ЛИСТА: Зна се са колико ће бодова и на којим ПОЗИЦИЈАМА осванути Ђоковић и Федерер (ФОТО)

Чилеу је био довољан и минималан пораз за пласман у нокаут фазу, док је Аустралија могла даље само победом од најмање два гола разлике. Кад је Џејмс Троаси постигао водећи гол за Кенгуре, навијачи шампиона Азије су се понадали чуду, али је Мартин Родригез у 67. минуту дао гол који је и дефинитивно потврдио пласман Чилеа у завршну фазу за коначних 1:1.

ТЕЖЕ НИЈЕ МОГЛО: Партизан у Словенији изабрао ЈАКЕ ривале, ОВО су термини! (ФОТО)

Полуфинални мечеви играће се у среду и четвртак. У среду ће у Казању играти Португалија и Чиле, а дан касније ће у Сочију Немци играти против Мексика.