КУП СРБИЈЕ: Партизан за два минута до полуфинала! Светозар Марковић, запамтите то име и презиме! (ВИДЕО)

14.03.2018. 14:51
Svetozar Marković
Светозар Марковић / Извор: МН Press

Црно-бели славили у Ивањици против Јавора.

Партизан је први полуфиналиста Купа Србије. Црно-бели су савладали Јавор у Ивањици са 2:0 (0:0) головима Ожеговића и Немање Р Милетића средином другог полувремена, чиме је тим из Хумске оправдао епитет  фаворита у четвртфиналној утакмици престижног такмичења. У Партизану ће дуел у Ивањици, осим тријумфа, запамтити и због одличне партије младог дефанзивца Светозара Марковића (17), који је презентовао широку лепезу квалитета: сигурност у дефанзиви, одличан шут и пакерске способности, пошто је био асистент код другог поготка браниоца трофеја.

Ивањичани и Београђани нису ни по једном критеријуму одушевили љубитеље фудбала. Јавор, који се определио за затворену варијанту, у првих 45 минута  није угрозио гол Стојковића буквално ниједном! Цно-бели су имали шансу после корнера преко младог Марковића и још један одличан покушај из даљине талентованог штопера (погледајте ОВДЕ). Остатак првог дела игре - велико ништа!

Црно-бели су додали гас у наставку утакмице и већ у 51. минуту Леандре Тавамба је имао сјајну шансу да доведе госте у вођство. Камерунац се, међутим, није најбоље снашао са пет метара и његов ударац је изблокирао Каришик. Ако није погодио Тавамба, јесте његов партнер у нападу Огњен Ожеговић који је спретно реаговао на другој стативи после асистенције главом левог бека Милетића. Играо се 65. минут, а само два минута касније Немања Р. Милетић је одлично реаговао на асистенцију младог Светозара Марковића и главом дуплирао предност гостију.

Био је то преписани сценарио са првенствене утакмице против Чукаричког пре три дана, када је тим Мирослава Ђукића славио са два поготка постигнута у временском размаку од 180 секунди.

Јавор није успео да угрози победу гостију, а најбоље шансе за Ивањичане пропустили су Мркаић у 71. и Долмагић у 77. минуту. У првој ситуацији одлично је реаговао Владимир Стојковић, док је код друге прилике пречка била савезник црно-белих, мада је претходно репрезентативни чувар мреже скренуо лопту из рашљи.

Јавор – Партизан 0:2 (0:0)

СТАДИОН: Граски у Ивањици.

СУДИЈА: Срђан Јовановић (Београд).

СТРЕЛЦИ: Ожеговић у 65, Немања Р. Милетић у 67. минуту.

ЖУТИ КАРТОНИ: Амановић, Корнелијус, Каришик (Јавор) - Здјелар, Ожеговић (Партизан).

ЈАВОР: Ђогатовић, Каришик, Домагић, Ђерић (од 76. Марковић), Корнелијус (од 56. Маричић), Црномарковић, Мркајић, Амановић, Панић, Крнић (од 60. Петковић), Колаковић.

ПАРТИЗАН: Стојковић - Н. Г Милетић, Марковић, Н. Р Милетић, Вулићевић (од 54. Урошевић) - Ђерлек (од 46. Илић), Пантић, Здјелар, Јанковић (од 70. Ивановић) - Тавамба, Ожеговић.