КУП СРБИЈЕ: Боаћи скратио Звездине муке, Мачва опет претила црвено-белима (ВИДЕО)

20.11.2019. 18:50
Ričmond Boaći
Ричмонд Боаћи / Извор: МН Press

Минималац фаворита на стадиону "Рајко Митић".

Црвена звезда је успела да се пласира у четвртфинале Купа Србије тријумфом над Мачвом резултатом 1:0 (0:0). Муке црвено-белих скратио је Ричмонд Боаћи поготком у 66. минуту, а само неколико минута раније нападач домаћина је промашио једанаестерац.

КАО БАРТЕЗ: Ево шта је радио голман Поповић док је Звезда опседала гол Мачве (ФОТО)

ДА ЛИ ЈЕ ОН ПРАВО РЕШЕЊЕ? Партизан доводи искусног Американца из најјаче лиге

МИХА СЕ ВРАЋА КУЋИ: Синишина супруга поделила фотографије уз ЕМОТИВНУ поруку на Инстаграму која ПАРА СРЦЕ (ФОТО)

Црвено-бели су од првог звиждука судије Данила Грујића кренули офанзивно и већ у петом минуту Ричмонд Боаћи је промашио зицер. Акцију је започео дебитант Вељко Николић, центрирао је капитен Марко Гобељић, а Боаћи је у паду само успео да погоди голмана гостију Пулетића.

Покушао је затим из даљине Хозе Кањас, али је Пулетић опет био на месту и одбио лопту у корнер. Ни два незгодна шута Милоша Вулића нису донела промену резултата, па је Мачва отишла на велики одмор са охрабрујућим резултатом, 0:0 и поред 12 корнера и 11 шутева ка голу црвено-белих.

Домаћин је наставио са нападима и у другом делу игре, а највећу шансу за вођство пропустио је Боаћи. Нападач црвено-белих није искористио пенал у 59. минуту, пошто је шутирао поред гола! Претходно је руком играо Филип Пејовић.

Боаћи се искупио седам минута касније, пошто је матирао Пулетића, а претходно је са леђа "отресао" комплетну одбрану Шапчана. Пенал и Боаћијев погодак дошли су у тренуцима када се Мачва ослободила Звездиних стега и када су гости били врло близу поготка. Шапчани су припретили у 55. минуту, а ударац Вујасина из даљине крајњим напором је зауставио голман црвено-белих Зоран Поповић.

Чувра мреже домаћина био је на висини задатка и 20-ак минута касније када је уркотио ударац Ашћерића. Звезд аје до краја меча успела да рутински приведе утакмицу крају, али нема сумње да тренер Вклада Милојевић има разлога за бригу уочи напорног финиша јесени и седам утакмица које очекују црвено-беле у наредном периоду.

Црвена звезда - Мачва 1:0 (0:0)

СТАДИОН: Рајко Митић.

ГЛЕДАЛАЦА: 1.881.

СТРЕЛАЦ: Боаћи у 66. минуту.

СУДИЈА: Данило Грујић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић - Гајић, Дегенек, Бабић, Гобељић - Вулић, Кањас - Симић, Николић (од 60. Марин), Ван ла Пара (од 60. Вукановић) – Боаћи.

МАЧВА: Пулетић - Дукић, Јевтић, Мијаиловић, Пејовић - Божић, Јовановић - Марковић, Илић, Вујасин - Ашћерић.